Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Oxford (B1)

Czerwiec 29, 2019 Agata Pruszyńska

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią publikuję dzisiaj kolejną lekcję z całego cyklu gotowych lekcji dla osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i wyższym. Materiały są kierowane zarówno do lektorów języka angielskiego, jak i do osób zainteresowanych samodzielną nauką angielskiego. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z pierwszą lekcją, to serdecznie zapraszam tutaj – Gotowa lekcja – Transport and Travel.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Oxford

 

Gotowa lekcja angielskiego – Oxford

Tematyka dzisiejszej lekcji obejmuje kwestię egzaminu na prawo jazdy oraz studiowania w Wielkiej Brytanii. Stephen i Ashlie odwiedzają jeden z najbardziej znanych uniwersytetów w Europie i na świecie – Uniwersytet Oksfordzki. Ashlie musi zdać ważny egzamin na uniwersytecie, dlatego Stephen proponuje, że ją podwiezie a przy okazji poćwiczy jazdę samochodem przed zbliżającym się egzaminem. Kiedy Ashlie zdaje swój egzamin, Stephen wybiera się na krótką wycieczkę po uniwersytecie. W międzyczasie przygotowuje również niespodziankę dla Ashlie.

Mam nadzieję, że taka forma nauki angielskiego online Wam się spodoba i będziecie śledzić dalsze losy Ashlie i Stephena.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja, tak jak poprzednia i wszystkie kolejne z tego cyklu mają bardzo podobną strukturę. Składa się z pięciu części:

 • Część 1 – podróż Ashlie i Stpehena do Oxford oraz pobyt tam,

 • Cześć 2 – reportaż na temat studiowania na Uniwersytecie Oksfordzkim i wywiad ze studentem,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie,

 • Część 5 – powtórzenie.

 

W części pierwszej i drugiej Wasze zadanie polega na obejrzeniu filmików oraz ich opowiedzeniu. W tym pomocne powinny okazać się pytania, które przygotowałam w taki sposób, aby Wasz wypowiedź była spójna i płynna.

Celem lekcji jest ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz umiejętności konstruowania płynnej wypowiedzi ustnej w formie krótkiego opowiadania. Ponadto lekcja jest bogata w nowe słownictwo, a dodatkowe ćwiczenia pozwalają na jego utrwalenie. Przedostatnia część lekcji pozwala na doskonalenie umiejętności swobodnego mówienia. Z kolei ostatnia część lekcji to powtórka składająca się z dwóch zadań – tłumaczenia całych zdań oraz wstawiania przyimków w zdania.

Długość lekcji może być bardzo zróżnicowana w zależności od poziomu zaawansowania ucznia oraz czasu, jaki poświęcił na przygotowanie się do lekcji. Pamiętajcie, że tę lekcję możecie z powodzeniem wykorzystać również do samodzielnej nauki angielskiego.

 

Konspekt dla ucznia oraz klucz odpowiedzi znajdziecie poniżej:

Oxford (Student’s handout)

Oxford (Answer Key)

 

Zapraszam Was serdecznie do uczestnictwa w kolejnych gotowych lekcjach, które będą pojawiać się regularnie na moim blogu o nauce angielskiego. To dobry sposób na wakacyjną naukę angielskiego online.

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane