Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Transport and Travel (B1)

Czerwiec 26, 2019 Agata Pruszyńska

Po dłuższej przerwie na blogu rusza nowy cykl poświęcony gotowym lekcjom angielskiego dedykowany osobom na poziomie średnio zaawansowanym i wyższym. Czeka na Was cała seria wpisów oparta na materiałach autentycznych. Jak dobrze wiecie, bardzo lubię korzystać z dobrych jakościowo stron internetowych do nauki języka angielskiego, dlatego ten cykl również będzie bazować na jednej z nich, a dokładnie chodzi o serię Word on the Street przygotowaną skrupulatnie przez British Council.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Transport and Travel

 

Word on the Street

W tej serii głównymi postaciami są Stephen i Ashlie – rodzeństwo, które wspólnie podróżuje i odkrywa ciekawe miejsca w Wielkiej Brytanii i nie tylko. W tym czasie spotykają również interesujących ludzi oraz stawiają czoła różnym przeciwnościom. Cała seria jest pełna humoru i zabawnych sytuacji. Ponadto nagrania dostarczają wiele ciekawych informacji o Wielkiej Brytanii i brytyjskiej kulturze.

Na stronie internetowej British Council znajdziecie do każdej lekcji kilka nagrań video:

 • 2 filmiki ze Stephenem i Ashlie (Scene 1 & Scene 2),

 • 2 filmiki z nauczycielem angielskiego, który porusza zagadnienia leksykalno-gramatyczne (Language focus),

 • 1 filmik w formie reportażu i krótkiego wywiadu.

Ponadto do każdego nagrania dołączone są ćwiczenia wraz z kluczem odpowiedzi (Support Pack) oraz transkrypt nagrania, jednakże w przygotowanych przeze mnie lekcjach korzystam tylko z nagrań video zamieszczonych na stronie. Cały konspekt wraz z ćwiczeniami opracowałam samodzielnie, ponieważ moim celem było dopasowanie treści i zadań do indywidualnych potrzeb moich uczniów.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura

Wszystkie gotowe lekcje są opracowane w ten sam sposób i polegają na obejrzeniu filmików i przygotowaniu krótkiego streszczenia na ich temat. W tym celu do każdego nagrania przygotowałam pytania pomocnicze, które pomogą w ułożeniu krótkiego opowiadania. Końcowym etapem każdej lekcji są ćwiczenia poświęcone słownictwu. Długość trwania lekcji zależy od poziomu zaawansowania słuchacza i jego przygotowania do lekcji. Przy bardzo dobrym przygotowaniu się przez ucznia lekcja zajmuje ok. 20 minut.

Konspekty świetnie sprawdzą się jako zadanie domowe, od którego możemy zacząć nową lekcję. Możemy również wybierać np. tylko jedno nagranie w ramach pracy domowej. Nadają się również do samodzielnej nauki angielskiego online.

 

Gotowa lekcja angielskiego – Transport and Travel

Pierwsza lekcja z cyklu gotowych lekcji angielskiego dla średnio zaawansowanych obejmuje tematykę podróżowania i zwiedzania Londynu. Do Stephena przyjeżdża jego przyjaciel – Jazz i wraz z Ashlie zwiedzają wspólnie Londyn. Druga część lekcji obejmuje:

 • krótki reportaż na temat rzeki Tamizy i jej roli w przeszłości dla miasta,

 • wywiad z mężczyzną mieszkającym na łodzi,

 • wystawę zdjęć przedstawiającą Londyn i Tamizę w przyszłości.

 

Poniżej znajdziecie konspekt dla ucznia oraz klucz odpowiedzi.

Transport and Travel (Student’s handout)

Transport and Travel (Answer Key)

 

Jeżeli taka forma lekcji Wam się spodobała, to serdecznie zapraszam do obserwowania mojego bloga o nauce angielskiego. Kolejne lekcje będę publikować cyklicznie przez całe wakacje. To świetna okazja to poprawienia swoich umiejętności językowych oraz wspólnej nauki angielskiego online.

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane