Nauka angielskiego online dla średnio zaawansowanych – Jobs

Lipiec 19, 2019 Agata Pruszyńska

Dziś przedstawiam Wam kolejną gotową lekcję z wakacyjnej serii, w której uczymy się razem języka angielskiego. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli do wspólnej nauki angielskiego online, zapraszam serdecznie do uczenia się oraz obserwowania mojego bloga o języku angielskim, na którym cyklicznie będą publikowane kolejne gotowe lekcje. Jeżeli ominęła Was ostatnia lekcja, to koniecznie zajrzyjcie tutaj – Nauka angielskiego online – Farming.

Cała seria jest dedykowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym, jednak osoby na wyższych poziomach bez problemu mogą wykorzystać gotowe lekcje do regularnych powtórek. Materiały będą nieocenione w samodzielnej nauce angielskiego, a lektorzy języka angielskiego mogą je wykorzystywać na lekcjach prowadzonych indywidualnie lub na zajęciach grupowych.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Jobs

 

Nauka angielskiego online – Jobs

W dzisiejszej lekcji Stephen zabiera Ashlie na obiad do kawiarni prowadzonej przez ich wspólnego przyjaciela o imieniu Joe. Niestety Ashlie i Stephen nie zdąża nawet nic zjeść, ponieważ Joe poprosi ich o chwilowe zastępstwo. Chyba poradzą sobie całkiem nieźle z przyjmowaniem zamówień oraz ich realizacją, ponieważ Joe poprosi ich następnie o pomoc przy sprzedawaniu lodów w Brighton w specjalnie przystosowanej do tego furgonetce . Tam Ashlie i Stephen będą mogli się wykazać swoimi umiejętnościami marketingowymi, aby zachęcić potencjalnych klientów do kupowania lodów.

Druga część lekcji będzie poświęcona prowadzeniu własnego biznesu w Wielkiej Brytanii. Poznacie młodego przedsiębiorcę, który zapoczątkował produkcję i sprzedaż ultralekkich, składanych wózków do golfa. Będziecie mieli również okazję wysłuchania krótkiego wywiadu z znanym brytyjskim biznesmenem – Richardem Bransonem, który jest właścicielem holdingu Virgin Group oraz wspiera młodych biznesmenów z całego świata. Kolejną ciekawą rzeczą będą porady od młodych przedsiębiorców dla osób, które chciałyby zacząć swój własny biznes.

To krótkie wprowadzenie powinno skutecznie zachęcić Was do zajrzenia do gotowych materiałów, które dla Was przygotowałam, i zrealizowaniu ich w ramach Waszej samodzielnej nauki angielskiego online.

 

Gotowa lekcja – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z 5 części:

 • Część 1 – wizyta Ashlie i Stephena w kawiarni oraz w Brighton,

 • Część 2 – reportaż na temat prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie,

 • Część 5 – powtórzenie.

 

W części pierwszej i drugiej Wasze zadanie polega na przygotowaniu krótkiego opowiadania na podstawie nagrań video. W trzeciej części poćwiczycie nowo poznane słownictwo, w utrwaleniu którego pomogą Wam kolorowe infografiki.  W części czwartej będziecie mogli podyskutować na temat m.in. młodych przedsiębiorców oraz prowadzenia własnego biznesu. Z kolei część piąta to powtórka z całej lekcji.

Gotowe materiały możecie wykorzystać w samodzielnej nauce angielskiego. Konspekt dla ucznia oraz klucz odpowiedzi znajdziecie poniżej:

Jobs (Student’s handout)

Jobs (Answer Key)

 

Już dziś zapraszam Was na kolejną gotową lekcję w ramach naszej wspólnej nauki angielskiego online, która pojawi się za kilka dni na moim blogu o nauce angielskiego. Cały cykl gotowych lekcji z pewnością skutecznie poprawi Waszą znajomość języka angielskiego. Do usłyszenia niebawem 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane