Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Farming (B1)

Lipiec 14, 2019 Agata Pruszyńska

Wakacyjny cykl wspólnej nauki angielskiego online trwa w najlepsze, dlatego zapraszam Was na kolejną gotową lekcję. Pewnie doskonale pamiętacie, że lekcje są adresowane do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Z kolei osoby na wyższych poziomach językowych mogą wykorzystywać gotowe materiały do powtórek praktycznego słownictwa używanego na co dzień. Mam nadzieję, że uda Wam się wykorzystać te materiały w samodzielnej nauce angielskiego.

Ostatnio mieliście okazję wybrać się  z Ashlie i Stephenem do Camden w Londynie. Jeżeli z jakichś powodów nie widzieliście ostatniej gotowej lekcji, to zapraszam Was tutaj – Gotowa lekcja angielskiego – Camden.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Farming

 

Gotowa lekcja angielskiego – Farming

W dzisiejszej lekcji Ashlie i Stephen spędzają weekend na farmie. Zdecydowali się na tzw. pracujące wakacje, czyli mają zapewniony nocleg i wyżywienie w zamian za pracę na gospodarstwie. Zanim jednak dotrą na miejsce, będą mieli trudności w znalezieniu właściwej drogi. Ashlie będzie nieco wystraszona, ponieważ w czasie drogi zastanie ich zmrok. Na farmie Ashlie i Stephen będą mieli okazję spróbować prawdziwego wiejskiego jedzenia, o niepowtarzalnym smaku. Jeżeli chodzi o pracę, to Stepehen będzie pracował w stodole i będzie pomagał uratować zagubione zwierzęta. Z kolei Ashlie będzie zbierać warzywa, żeby przygotować obiad.

Druga część lekcji jest poświęcona tematowi produkcji lodów. Dziennikarz odwiedzi farmę, w której wytwarza się lody z prawdziwego krowiego mleka. Następnie przeprowadzi krótką sondę w celu dowiedzenia się, co ludzie lubią najbardziej w lodach.

Mam nadzieję, że to krótkie wprowadzenie do tematyki gotowej lekcji, skutecznie zachęci Was do nauki angielskiego online. To świetna okazja do polepszenia swojej znajomości języka angielskiego poprzez samodzielną naukę angielskiego.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

Nadrzędnym celem dzisiejszej gotowej lekcji jest ćwiczenie umiejętności aktywnego słuchania oraz budowania poprawnej i spójnej wypowiedzi ustnej. Lekcja składa się z 5 części:

 • Część 1 – podróż Ashlie i Stephena do farmy i praca na gospodarstwie,

 • Część 2 – reportaż dotyczący produkcji lodów,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie,

 • Część 5 – powtórzenie.

 

W części pierwszej i drugiej oglądacie krótkie nagrania video i na ich podstawie układacie ciekawe opowiadanie. Pomogą Wam w tym przygotowane wcześniej pytania pomocnicze.

W części trzeciej znajdziecie różnorodne ćwiczenia na słownictwo (synonimy, uzupełnianie luk, tłumaczenie) oraz przypomnicie sobie nazwy niektórych owoców przedstawionych na zdjęciach.

W czwartej części będziecie doskonalić umiejętności mówienia odpowiadając na pytania związane z życiem na wsi, pracą na farmie oraz jedzeniem lodów.

Część piąta z kolei to powtórka z całej lekcji. Waszym zadaniem będzie przetłumaczenie zdań z języka polskiego na język angielski.

Dzisiejsza gotowa lekcja ma podwójne zastosowanie. Po pierwsze można ją stosować w samodzielnej nauce angielskiego, którą jak wiecie gorąco polecam wszystkim uczącym się języka angielskiego. Z kolei drugim zastosowaniem jest wykorzystanie jej przez nauczycieli języka angielskiego na zajęciach ze swoimi kursantami.

 

Gotowy konspekt dla ucznia oraz klucz odpowiedzi znajdziecie poniżej:

Flathunting (Student’s handout)

Flathunting (Answer Key)

 

Już dziś zapraszam Was na kolejną gotową lekcję realizowaną w ramach wakacyjnej nauki angielskiego online. Śledźcie mój blog o nauce angielskiego, aby Was nic nie ominęło. Przerabiane lekcje na pewno pomogą Wam w podniesieniu Waszego poziomu językowego i poszerzeniu zasobu słownictwa. Trzymam mocno kciuki za Waszą samodzielną naukę angielskiego. Do usłyszenia wkrótce 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane