Nauka angielskiego online dla średnio zaawansowanych – Sport

Listopad 21, 2022 Agata Pruszyńska

Po krótkiej przerwie publikuję kolejną gotową lekcją z serii przygód Ashlie i Stephena. Dzisiejsza lekcja sprawdzi się świetnie w samodzielnej nauce angielskiego, osobom które uczą się angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Jeżeli jesteście nauczycielami języka angielskiego, to oczywiście możecie z powodzeniem wykorzystać dzisiejszą gotową lekcję na zajęciach z Waszymi uczniami. W poprzedniej gotowej lekcji Ashlie i Stephen próbowali swoich sił w Internecie. Było całkiem zabawnie, a zainteresowanych  odsyłam po szczegóły do tej zakładki – Nauka angielskiego online – Social media.

 

Nauka angielskiego online - Gotowe lekcje angielskiego - Sport - Samodzielna nauka angielskiego

 

Nauka angielskiego online – Sport

Tym razem Ashlie i Stephen biorą udział w półmaratonie. Udają się do sklepu sportowego, aby kupić odpowiednie ubrania i buty do biegania. Celem półmaratonu jest zebranie środków pieniężnych na cele dobroczynne. Stephen chce udowodnić, że biega szybciej od Ashlie, dlatego koncentruje się na treningu. Natomiast dla Ashlie ważne jest zebranie jak największej ilości pieniędzy, dlatego skupia się na pozyskaniu jak największej liczby sponsorów. Stephen ćwiczy ze swoją trenerką na siłowni wykorzystując bieżnię i stepper, robiąc pompki i podnosząc ciężary. Ashlie woli w tym czasie napić się soku i pozyskać trenerkę Stephena na kolejnego sponsora. Pod koniec treningu Stephen zostaje uwięziony przez jeden ze sprzętów do ćwiczeń. Z pomocą przychodzi Ashlie – poor Stephen 🙂

W kolejnym filmiku Stephen czeka na początek biegu i obawia się, że Ashlie na niego nie zdąży. Ashlie była zajęta wybieraniem odpowiedniego stroju. Zjawia się przebrana za … goryla 🙂 Z kolei Stephen wygląda jak prawdziwy biegacz, wyposażony dodatkowo w najnowocześniejszy sprzęt – nawigację satelitarną, miernik tętna, prędkości itd. W półmaratonie bierze udział 5 tysięcy osób. Dla uczestnika, który zbierze najwięcej pieniędzy przewidziany jest medal. Stephen z kolei myśli, że medal jest dla najszybszego biegacza i na tym koncentruje się podczas biegu. Niestety jego świetny sprzęt nawigacyjny wyprowadza go w pole i dobiega na metę dawno po zakończeniu już biegu. Czeka na niego znudzona Ashlie.

W drugiej części gotowej lekcji dziennikarz Joe odwiedza klub piłkarski dla dziewcząt – Tottenham Hotspur Football Club. Piłka nożna staje się coraz popularniejsza wśród brytyjskich dziewcząt i kobiet. W Anglii jest zarejestrowanych ponad 5 tysięcy klubów dla młodych dziewcząt. Joe spotyka się ze wschodzącymi gwiazdami klubu Tottenham Hotspur. Klub ten został założony ponad 130 lat temu, a obecnie jest jednym z najbardziej znanych klubów na świecie i bierze udział w rozgrywkach w angielskiej Premier League. Joe rozmawia z piłkarkami na temat tego, co lubią najbardziej w piłce nożnej, jak długo grają i czy mają taryfę ulgową na treningach w porównaniu z chłopcami.

 

Gotowa lekcja – struktura i konspekt

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się standardowo z dwóch części oraz słowniczka z przydatnym słownictwem:

  1. Część pierwsza – przygotowania Ashlie i Stephena do półmaratonu i udział w nim,

  2. Cześć druga – wizyta dziennikarza Joe w klubie piłkarskim dla dziewcząt – Tottenham Hotspur Football Club.

W pierwszej części jesteście proszeni o przygotowanie krótkich streszczeń na temat przygód Ashlie i Stephena, a w drugiej z kolei – o streszczenie reportażu na temat klubu piłkarskiego dla dziewcząt. W opracowaniu tych krótkich wypowiedzi pomogą Wam pytania pomocnicze, które znajdziecie pod każdym linkiem do filmiku w konspekcie, który dla Was przygotowałam.

Konspekt do gotowej lekcji jest dostępny tutaj – Sport

Pozostałe gotowe lekcje są dostępne tutaj – Gotowe lekcje

 

Udanej nauki angielskiego online i do usłyszenia w kolejnym wpisie 🙂

 

 

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane