Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Social media (B1)

Listopad 7, 2022 Agata Pruszyńska

Dzisiejsza gotowa lekcja jest adresowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Polecam ją w samodzielnej nauce angielskiego oraz w pracy z uczniami, jeżeli uczycie języka angielskiego. Tematem lekcji są media społecznościowe. W poprzedniej gotowej lekcji Ashlie i Stephen wybrali się do Irlandii Północnej. Jeżeli chcecie zapoznać się z tą lekcją, to zapraszam do tej zakładki – Gotowa lekcja – Northern Ireland.

 

Nauka angielskiego online - Blog o nauce angielskiego online - Samodzielna nauka angielskiego - Social media

 

Gotowa lekcja angielskiego – Social Media

Ashlie próbuje wypromować swojego bloga o modzie, dlatego nagrywa video na temat mody lat 60-tych. Okazuje się to być bardzo trudnym zadaniem, ponieważ skuteczne przeszkadza jej w tym Stephen. Był przekonany, że jej blog to tylko słowa i zdjęcia, ale ze względu na jego słabą popularność Ashlie chce przyciągnąć nowych odbiorców przez dodanie jakiejś akcji. Zdaniem Stephena zwyczajne nagranie o modzie nie przyciągnie nowych odwiedzających. Uważa, że nagrania powinny być zabawne i zajmujące. Razem z Ashlie szukają inspiracji w sieci na innych blogach i kanałach. Udaje im się nawet porozmawiać z jedną z popularnych blogerek – Jess. Jej kanał obserwuje prawie 100 tysięcy osób. Jess opowiada Stephenowi i Ashlie o swoich początkach i udziela im kilka cennych rad, jak zdobyć odbiorców. Ashlie i Stephen postanawiają wspólnie spróbować swoich sił tworząc wspólny kanał. Zastanawiają się nad jego tematyką i wpadają na genialny pomysł, żeby ich kanał skupił się na piesku Ashlie – Poppy! 🙂

W kolejnym filmiku Ashlie, Stephen i Poppy kręcą filmiki, w których główną rolę odgrywa Poppy. Jej zadaniem jest robienie różnych sztuczek i przechodzenie przez przeszkody, jednak słabo jej to wychodzi, ponieważ nie jest do tego przyzwyczajona. Po długich godzinach kręcenia, Stephen jest bardzo zmęczony swoją pracą jako reżyser. Jest wyczerpany, boli go brzuch i ma obolałe gardło, dlatego Ashlie proponuje, że zajmie się montażem. Wychodzi świetnie, ale nie dla Stephena 🙂 Na nagraniach video możemy obserwować jego ślamazarność i pokraczność 😀 Nagranie szybko staje się hitem Internetu i zdobywa coraz więcej polubień. Stephen jest załamany 😛

W drugiej części dzisiejszej gotowej lekcji dziennikarka Wendy odwiedza plan filmowy znanego serialu komediowego i dowiaduje się, jak ważną rolę w produkcji nagrań internetowych mają współcześnie media społecznościowe. Serial, o którym mowa to ‘All about McKenzies’, który został wypuszczony na YouTube. Producentowi serialu udało się obniżyć koszty przez kręcenie na tańszych, ale dobrej jakości kamerach oraz korzystaniu z prawdziwego domu niż drogiego studia nagrań. Z pomocą mediów społecznościowych taki jak Facebook i Twitter oraz stronie internetowej serialowi udało się zbudować społeczność oddanych fanów. Serial skupia się na czarnoskórej brytyjskiej rodzinie pochodzącej z Karaibów, mieszkającej w Londynie.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekt

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z dwóch części oraz słowniczka z przydatnymi słówkami i całymi wyrażeniami:

  1. Część pierwsza – wspólne wysiłki Ashlie i Stephena w wypromowaniu bloga Ashlie o modzie,

  2. Część druga – reportaż na temat serialu ‘All about McKenzies’.

W obu częściach lekcji czekają na Was nagrania video i pytania pomocnicze, dzięki którym łatwiej będzie Wam opowiedzieć o tym, co działo się na nagraniach. Słowniczek z przydatnym słownictwem pomoże Wam przygotować te streszczenia.

Konspekt do gotowej lekcji znajdziecie tutaj – Social Media

Po więcej gotowych lekcji koniecznie zajrzyjcie tutaj – Gotowe lekcje

 

Miłej nauki angielskiego online i do usłyszenia wkrótce 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane