Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Snowdon (B1)

Lipiec 25, 2019 Agata Pruszyńska

Zapraszam serdecznie na kolejną gotową lekcję, która właśnie pojawiła się na blogu. Wakacyjna seria wspólnej nauki angielskiego online potrwa przynajmniej do końca sierpnia. Gotowe lekcje możecie wykorzystać w samodzielnej nauce angielskiego, a nauczycieli i lektorów zapraszam do wypróbowania gotowych materiałów na lekcjach ze swoimi uczniami. Osoby, które przegapiły ostatnią naszą lekcję, mogą zajrzeć tutaj – Gotowa lekcja angielskiego – Jobs.

Gotowe lekcje są kierowane do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym, jednak osoby na wyższych poziomach również mogą z nich korzystać.

 

Blog o nauce angielskiego - Gotowe lekcja angielskiego - Snowdon

 

Gotowa lekcja angielskiego – Snowdon

Tematem dzisiejszej lekcji jest weekend Ashlie i Stephena w Północnej Walii. Jak zawsze nie zabraknie wielu atrakcji i zabawnych sytuacji. Podczas pobytu każde z nich decyduje się na zupełnie inną formę odpoczynku. Ashlie spędza czas na relaksujących zabiegach, z kolei Stephen wybiera się na wycieczkę rowerową na szczyt góry. Po pewnym czasie Ashlie dołącza do Stephena, ale zamiast roweru wybiera inny środek transportu. Na szczycie góry Ashlie i Stephen spędzają razem czas w kawiarni, a później wracają do hotelu. Jednak ich powrót wcale nie będzie taki łatwy, jakby się mogło wydawać.

W drugiej części lekcji będziecie mogli dowiedzieć się nieco więcej o sportach ekstremalnych, a mianowicie spływie górskim oraz parkourze. Obejrzycie ciekawe mini-wywiady z osobami uprawiającymi te sporty. Dziennikarka odwiedzi Narodowy Ośrodek Sportów Wodnych w Nottingham oraz londyński ośrodek, w którym trenuje się parkour.

Ta gotowa lekcja z pewnością spodoba się osobom, które lubią spędzać aktywnie czas oraz nie boją się nowych wyzwań. Jak zawsze zachęcam do wykorzystania gotowych materiałów w Waszej nauce angielskiego online.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

W skład dzisiejszej gotowej lekcji wchodzi 5 części:

 • Część 1 – pobyt Ashlie i Stephena w Północnej Walii,

 • Część 2 – reportaż na temat sportów ekstremalnych,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie,

 • Część 5 – powtórzenie

 

Dwie pierwsze części tej lekcji polegają na obejrzeniu trzech filmików, na podstawie których przygotowujecie krótkie opowiadanie. W tym celu możecie korzystać z pytań zamieszczonych w konspekcie ucznia.

Część trzecia to ciekawe ćwiczenia utrwalające nowo poznane słownictwo (synonimy, uzupełnianie luk, przyimki) oraz kolorowe infografiki, które pomogą Wam zapamiętać nowe słówka oraz całe zwroty. Z kolei część czwarta to część poświęcona szlifowaniu Waszych umiejętności poprawnego wysławiania się. W części piątej będziecie mieli okazję do powtórzenia całego materiału z lekcji – przygotowałam dla Was ćwiczenie na tłumaczenie zdań.

 

Gotowe materiały dostępne są poniżej:

Snowdon (Student’s handout)

Snowdon (Answer Key)

 

Mam nadzieję, że taka forma nauki angielskiego online Wam się spodoba i będziecie wytrwale uczyć się angielskiego przez wakacje. Kolejna gotowa lekcja pojawi się w przeciągu kilku dni na moim blogu o nauce angielskiego, do obserwowania którego Was gorąco zapraszam. Jak zwykle mocno kibicuję Waszej samodzielnej nauce angielskiego i do zobaczenia niebawem 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane