Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Loch Ness (B1)

Wrzesień 18, 2022 Agata Pruszyńska

W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was kolejną gotową lekcję z serii wspólnej nauki angielskiego online. W każdej lekcji możecie śledzić przygody dwójki rodzeństwa – Ashlie i Stephena. Do tej pory na blogu pojawiło się 10 różnych gotowych lekcji z ich udziałem. Lekcje z tej serii kierowane są do osób na poziomie średnio zaawansowanym (B1), aczkolwiek osoby na poziomie średnio zaawansowanym wyższym (B2) również mogą z nich skorzystać w ramach powtórki, utrwalenia słownictwa, ćwiczenia umiejętności swobodnego wypowiadania się, itd.

Gotowe lekcje świetnie sprawdzą się w samodzielnej nauce angielskiego, jak również na zajęciach z kursantami, jeżeli sami jesteście nauczycielami języka angielskiego.

Jeżeli przegapiliście ostatnią gotową lekcję, to koniecznie zajrzyjcie tutaj – Gotowa lekcja – Notting Hill.

 

Nauka angielskiego online - Gotowe lekcje - Blog o nauce angielskiego online - Loch Ness

 

Gotowa lekcja angielskiego – Loch Ness

W dzisiejszej lekcji Ashlie i Stephen wybierają się do Loch Ness w Szkocji. Czeka na nich piesza wędrówka po przepięknych górskich obszarach oraz wiele niesamowitych miejsc do odkrycia. Stephen bardzo chce zrobić zdjęcie potworowi z Loch Ness, którego Brytyjczycy nazywają pieszczotliwie Nessie. Poza górską wędrówką, rodzeństwo odwiedza również kilka sklepików z upominkami oraz wybiera się na przejażdżkę łódką po jeziorze.

W drugiej części zobaczymy krótki reportaż, w którym dziennikarz Nick opowiada o 4 różnych krajach, które tworzą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii. Z wywiadu możemy dowiedzieć się z co jest ważne dla Anglików, Szkotów, Walijczyków oraz Irlandczyków z perspektywy ich kultury. Każdy z tych krajów ma swoją tradycję. Te różnice są również mocnymi stronami, które składają się na całość, jaką jest niewątpliwie Wielka Brytania.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z czterech części:

 • Część 1 – wycieczka Ashlie i Stephena do Loch Ness

 • Część 2 – reportaż na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie

W części pierwszej Waszym zadaniem jest obejrzenie dwóch filmików z pobytu Ashlie i Stephena w Szkocji. Na podstawie pytań pomocniczych zamieszczonych w konspekcie przygotowujecie krótkie streszczenie na temat wycieczki do Szkocji. W ten sposób ćwiczycie umiejętność budowania bardziej rozbudowanej wypowiedzi ustnej w formie opowiadania.

W części drugiej czekają na Was znowu pytania pomocnicze do filmu w formie reportażu. Postarajcie się na nie odpowiedzieć własnymi słowami. W razie potrzeby możecie obejrzeć film nawet kilka razy.

Z kolei trzecia część koncentruje się na ćwiczeniach na słownictwo. Tym razem przygotowałam dla Was tłumaczenie całych zdań na język angielski, ćwiczenie na przyimki oraz słowotwórstwo.

W ostatniej części możecie poćwiczyć raz jeszcze mówienie odpowiadając na pytania związane z tematem lekcji.

 

Gotowe materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie poniżej:

Loch Ness (Student’s handout)

Loch Ness (Answer Key)

 

Życzę Wam sukcesów w samodzielnej nauce angielskiego i do usłyszenia wkrótce 🙂 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane