Nauka angielskiego online dla średnio zaawansowanych – Notting Hill

Czerwiec 28, 2022 Agata Pruszyńska

Po dłuższej przerwie wracam z serią gotowych lekcji z Ashlie i Stephenem w rolach głównych 🙂 Tym samym chciałabym Was ponownie zachęcić do wspólnej nauki angielskiego online. Przygotowałam dla Was kolejną gotową lekcję, którą z powodzeniem możecie wykorzystać w samodzielnej nauce angielskiego. Seria przygód Ashlie i Stephena powraca 🙂

Wszystkie moje gotowe lekcje powstają w oparciu o materiały autentyczne, które z powodzeniem wykorzystuję na moich zajęciach. W dzisiejszej lekcji korzystam z materiałów przygotowanych przez British Council (szczegóły w konspekcie). Lekcja jest skierowana do osób uczących się angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Gotowa lekcja może zostać wykorzystana indywidualnie w samodzielnej nauce angielskiego, jak również przez lektorów języka angielskiego na ich własnych lekcjach, do czego serdecznie zachęcam.

Blog o nauce języka angielskiego - Nauka angielskiego online - Notting Hill

 

Nauka angielskiego online – Notting Hill

Tym razem Ashlie i Stephen wybierają się do Notting Hill, aby wziąć udział w corocznym karnawale odbywającym się na ulicach dzielnicy wschodniego Londynu. Jest to jedna z największych i najbardziej znanych imprez ulicznych w Europie. Ashlie będzie pochłonięta przygotowywaniem swojego kostiumu, z kolei Stephen będzie się uczył tańca. Nie obędzie się również bez dodatkowych przygód, Stephen będzie miał problem ze znalezieniem Ashlie. Podczas samego pochodu Ashlie i Stephen będą się świetnie bawić i porwie ich taneczna muzyka.

W drugiej części lekcji dziennikarz Nick przeprowadza wywiad z ojcem – Avinda i jego synem – Sunny mieszkającymi od lat 70 w Wielkiej Brytanii. Sunny urodził się w Wielkiej Brytanii, a jego tata pochodzi z Kenii. Cały reportaż jest poświęcony wielokulturowości obecnej w Wielkiej Brytanii od kilkudziesięciu lat. Dowiecie się z niego m.in. jakie szanse oraz zagrożenia niesie ze sobą wielokulturowość oraz z jakimi problemami musieli mierzyć się pierwsi imigranci w Wielkiej Brytanii.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z 4 części:

 1. Część 1 – pobyt Ashlie i Stephena w Notting Hill,

 2. Część 2 – wywiad z Avindą i jego synem – Sunny,

 3. Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 4. Część 4 – mówienie.

 

W pierwszej i drugiej części lekcji Waszym zadaniem jest obejrzenie krótkich filmików oraz przygotowanie krótkiego opowiadania w formie krótkiego streszczenia. Do każdego filmiku dołączone są pytania pomocnicze, które ułatwią Wam wykonanie tego zadania.

W części trzeciej przygotowałam dla Was różne ćwiczenia na słownictwo, które pojawiło się w nagraniach video. Wśród ćwiczeń znajdziecie:

 

Z kolei w części czwartej możecie poćwiczyć mówienie wypowiadając się na tematy związane z imprezami ulicznymi, wielokulturowością i emigracją. Na końcu konspektu znajdziecie również krótką listę przydatnych słówek i wyrażeń, które oczywiście przewinęły się w nagraniach, na których oparta jest ta gotowa lekcja.

Gotowe materiały są dostępne poniżej:

Notting Hill (Student’s handout)

Notting Hill (Answer Key)

 

Mam nadzieję, że materiały przydadzą Wam się w Waszej samodzielnej nauce angielskiego online, a nauczycielom języka angielskiego w ich codziennej pracy ze swoimi uczniami. Gotowe lekcje będą pojawiać się cyklicznie na moim blogu przez całe wakacje. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z pozostałymi lekcjami, to serdecznie zapraszam Was do ich przerobienia:

 1. Nauka angielskiego online – Transport and Travel

 2. Nauka angielskiego online – Oxford

 3. Nauka angielskiego online – Paris

 4. Nauka angielskiego online – Camden

 5. Nauka angielskiego online – Farming

 6. Nauka angielskiego online – Jobs

 7. Nauka angielskiego online – Snowdon

 8. Nauka angielskiego online – Flathunting

 9. Nauka angielskiego online – Blackpool

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane