Nauka angielskiego online dla średnio zaawansowanych – Camden

Lipiec 9, 2019 Agata Pruszyńska

Nadszedł najwyższy czas na publikację najnowszej lekcji z naszego wakacyjnego cyklu gotowych lekcji. Dzisiejsza lekcja, tak jak cała seria, jest kierowana przede wszystkim do osób na poziomie średnio zaawansowanym (B1/B1+). Osoby na wyższych poziomach językowych mogą ją wykorzystać jako przydatną i wartościową powtórkę.

Polecam Wam wykorzystać tę lekcji w samodzielnej nauce angielskiego, a nauczycieli języka angielskiego zachęcam do wypróbowania takiego scenariusza zajęć ze swoimi uczniami. Jeżeli coś Wam umknęło na blogu, to przypominam, że w ostatniej lekcji Ashlie i Stephenem wybrali się na wycieczkę do Paryża – Nauka angielskiego online – Paris.

Niezdecydowanych zapraszam serdecznie do wspólnej nauki angielskiego online, która potrwa przez całe wakacje.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Camden

 

Nauka angielskiego online – Camden

Dzisiejsza lekcja z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym robić zakupy. Jeżeli jednak nie jesteś fanem kupowania, to nic straconego, ponieważ humorystyczne sytuacje powinny Ci to wynagrodzić z nawiązką.

Ashlie i Stephen wybierają się do jednego z najsłynniejszych bazarów na świecie – Camden Market w Londynie w poszukiwaniu idealnego prezentu urodzinowego dla swojej mamy. Postanawiają się rozdzielić, ponieważ Camden składa się z mnóstwa stoisk i sklepów. Okazuje się, że ich pomysły na prezent są całkiem podobne. W międzyczasie Ashlie bardzo szybko daje się ponieść zakupowemu szaleństwu. Stephen – w przeciwieństwie do swojej siostry, nie jest miłośnikiem takich eskapad i szybko staje się zmęczony. Na koniec Ashlie zaskakuje wszystkich swoim nowym wyglądem.

W drugiej części lekcji będziecie mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej o Camden Market. Ponadto odkryjecie tajemnice brytyjskiej mody i zmiany jakie w niej zaszły w ostatnich latach. Poznacie od podszewki styl punkowy i zobaczycie ciekawy wywiad z osobą, która wybrała zdecydowanie ekstrawagancki styl ubierania się.

Mam nadzieję, że nauka angielskiego online w takim wydaniu się Wam nie znudzi i że wytrwacie do końca wakacji 🙂

 

Gotowa lekcja – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja obejmuje 5 części:

 • Część 1 – wizyta Ashlie i Stephena w Camden,

 • Część 2 – reportaż na temat brytyjskiej mody, punków i ekstrawagancji;

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie,

 • Część 5 – powtórzenie.

 

W części pierwszej i drugiej jesteście proszeni o obejrzenie trzech krótkich nagrań video – 2 filmiki z Ashlie i Stephenem oraz 1 filmik w formie reportażu na temat Camden i brytyjskiej mody. Następnie układacie krótkie streszczenie tego, co działo się w każdym z filmików. Do dyspozycji macie dość szczegółowe pytania, które umożliwią Wam ułożenie ciekawej wypowiedzi/opowiadania.

Część trzecia to jak zwykle ćwiczenia na słownictwo. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat przyimków i synonimów. Część czwarta wyjątkowo wyszła tym razem dość długa, ponieważ znajdziecie w niej aż 12 pytań dotyczących zakupów, mody i subkultur. Z kolei w części piątej możecie powtórzyć sobie całą lekcję i przetłumaczyć całe zdania z języka polskiego na język angielski.

 

Gotowe materiały znajdziecie poniżej:

Camden (Student’s handout)

Camden (Answer Key)

 

Kolejna gotowa lekcja pojawi się na blogu za kilka dni.
Trzymam mocno kciuki za Waszą samodzielną naukę angielskiego i do usłyszenia niebawem 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane