Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Blackpool (B1/B2)

Wrzesień 21, 2019 Agata Pruszyńska

Po dłuższej przerwie z przyjemnością zapraszam Was na kolejną lekcję w ramach wspólnej nauki angielskiego online. Jak dobrze wiecie, gotowe lekcje należą do wakacyjnej serii, która rozpoczęła się pod koniec czerwca. Wakacje właściwie już się skończyły, ale planuję kontynuować regularne publikowanie kolejnych gotowych lekcji. Jeżeli lubicie samodzielną naukę angielskiego, to te lekcje będą do tego doskonałe. Poza tym lekcje w takiej formie mogą przydać się również lektorom języka angielskiego na zajęciach konwersacyjnych.

Ostatnim razem nasi bohaterowie – Ashlie i Stephen szukali razem nowego mieszkania dla Ashlie. Oczywiście i tym razem nie zabrakło różnych problemów i perypetii, z którymi musieli sobie poradzić. Osoby, które przegapiły tę lekcję, zapraszam serdecznie do zaglądania tutaj – Gotowa lekcja angielskiego – Flathunting.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Blackpool

 

Gotowa lekcja angielskiego – Blackpool

W dzisiejszej lekcji Ashlie i Stephen wybierają się do nadmorskiej miejscowości – Blackpool, w której spędzają miło czas odwiedzając wesołe miasteczko oraz salę do tańca towarzyskiego. To również dobra okazja dla nich, aby powspominać dzieciństwo. Na koniec wycieczki Ashlie i Stephen szukają idealnego miejsca, w którym mogliby zjeść najpopularniejsze brytyjskie danie, czyli słynne fish and chips.

Druga część lekcji to krótki reportaż, z którego będziecie mogli dowiedzieć się nieco więcej o rozrywkach, jakie możecie spotkać w nadmorskich miasteczkach, takich jak np. Blackpool. Wśród nich nie zabraknie tradycyjnego przedstawienia z pacynkami, jak również bardziej nowoczesnych form rozrywki takich jak, salony gier automatycznych. Na koniec dziennikarz przeprowadzi ciekawy wywiad, z którego dowiecie się, czy gry komputerowe mogą rzeczywiście poprawić czyjeś zdolności sportowe lub koordynację wzrokowo-ruchową.

Mam nadzieję, że to krótkie wprowadzenie zachęci Was do wspólnej nauki angielskiego online, z wykorzystaniem gotowych materiałów, które opracowałam specjalnie dla Was.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z 4 części:

 • Część 1 – pobyt Ashlie i Stephena w Blackpool

 • Część 2 – reportaż na temat form rozrywki w nadmorskich miasteczkach,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie.

 

W pierwszej części jesteście proszeni o obejrzenie dwóch krótkich filmików. Na ich podstawie oraz korzystając z pytań pomocniczych znajdujących się w konspekcie, przygotowujecie opowiadanie, w którym przedstawiacie, co działo się po kolei podczas pobytu Ashlie i Stepehena w Blackpool.

Część druga wygląda bardzo podobnie do części pierwszej. Jedyną różnicą jest to, że tym razem relacjonujecie krótki reportaż oraz wywiad.

W części trzeciej czekają na Was różne ćwiczenia, które pomogą Wam uporządkować i lepiej zapamiętać nowe słownictwo. W tej części znajdziecie m.in. kolorowe infografiki, ćwiczenia na synonimy oraz przyimki.

W ostatniej części będziecie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami poprawnego wysławiania się. Jeżeli uczycie się w parach, to przygotowane pytania z pewnością doprowadzą do ciekawej i owocnej dyskusji. Z kolei jeżeli uczycie się samodzielnie, to możecie nagrać swoje wypowiedzi na dyktafon i później je odsłuchać.

 

Poniżej znajdziecie gotowe materiały do pobrania – konspekt dla ucznia oraz klucz odpowiedzi:

Blackpool (Student’s handout)

Blackpool (Answer Key)

 

Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Wam wytrwałości i systematyczności w Waszej samodzielnej nauce angielskiego online. Zapraszam serdecznie na kolejne gotowe lekcje, które będą cyklicznie pojawiać się na moim blogu o nauce angielskiego. Do usłyszenia wkrótce : )

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane