Nauka angielskiego online dla średnio zaawansowanych – Flathunting

Sierpień 5, 2019 Agata Pruszyńska

Z małym opóźnieniem zapraszam Was na kolejną gotową lekcję z naszego wakacyjnego cyklu wspólnej nauki angielskiego online. Oczywiście kontynuujemy serię z Ashlie i Stephenem, która bardzo dobrze sprawdza się w samodzielnej nauce angielskiego. Dzisiejsza lekcja jest kierowana do osób na poziomie średnio zaawansowanym (B1) i średnio zaawansowanym wyższym (B2). W ostatniej lekcji Ashlie i Stephen wybrali się do malowniczo położonej Snowdonii w Północnej Walii. Jeżeli chcecie przypomnieć sobie ich ostatnią wycieczkę, to gotowe konspekty znajdziecie tutaj – Nauka angielskiego online – Snowdon.

 

Blog o nauce angielskiego - Nauka angielskiego online - Flathunting

 

Nauka angielskiego online – Flathunting

Tematyka poszukiwania mieszkań pod wynajem pewnie nie jest nikomu z Was obca. W dzisiejszej lekcji Ashlie będzie musiała zmierzyć się właśnie z tym wyzwaniem. Na szczęście może liczyć na nieocenioną pomoc Stephena, a w przeprowadzce dodatkowo pomoże jej ich wspólny przyjaciel – Pete.
Mieszkanie, w którym mieszka Ashlie, wymaga ciągłych napraw i jest zbyt różowe dla niej. Z tego powodu Ashlie postanawia się wyprowadzić i znaleźć nowe mieszkanie. Pomaga jej w tym Stephen i wspólnie z agentem nieruchomości oglądają różne mieszkania. Trzecie mieszkanie okazuje się być perfekcyjne, jednak podczas przeprowadzki Stephen popełnia straszny błąd, którego niestety nie uda mu się ukryć przed Ashlie.

W drugiej części lekcji będziecie mieli okazję zobaczyć bardzo nowoczesne domy przyjazne środowisku i wykorzystujące energię odnawialną. Dowiecie się również co Brytyjczycy chcieliby mieć w takich nowoczesnych domach w przyszłości.

Perypetie Ashlie i Stephena z pewnością dostarczą Wam konkretną dawkę dobrego humoru, a nowoczesne domy to przedsmak tego, co nasz czeka w nieodległej przyszłości. Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszej gotowej lekcji Wasza nauka angielskiego online pójdzie po raz kolejny o jeden krok do przodu.

 

Gotowa lekcja – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z 5 części:

 • Część 1 – poszukiwanie mieszkania i przeprowadzka Ashlie,

 • Część 2 – reportaż na temat nowoczesnych domów w przyszłości,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie,

 • Część 5 – powtórzenie.

 

Część pierwsza i druga koncentrują się na ćwiczeniu umiejętności rozumienia ze słuchu oraz konstruowaniu własnej wypowiedzi w formie krótkiego opowiadania. W każdej części znajdziecie dość szczegółowe pytania, które Wam w tym pomogą.

Z kolei w części trzeciej poćwiczycie nowe słownictwo korzystając z obrazkowego mini-słowniczka oraz rozwiązując zadania. W zapamiętaniu nowych słów i całych wyrażeń pomogą wam ćwiczenia na synonimy, przyimki oraz tłumaczenie całych zdań.

Część czwarta to jak zwykle część poświęcona mówieniu, w której macie okazję odpowiedzieć na pytania związane z tematyką lekcji. Jeżeli nie macie partnera do rozmowy, to możecie nagrywać swoje odpowiedzi na dyktafon i później je odsłuchiwać.

W części piątej czeka na Was kompleksowa powtórka z przerobionego podczas lekcji materiału.

 

Dzisiejsza gotowa lekcja może być używana w samodzielnej nauce angielskiego, jak i również na zajęciach z uczniami. Z doświadczenia wiem, jak bardzo gotowe materiały przydają się czasem nauczycielom języka angielskiego.

Poniżej znajdziecie gotową wersją dla ucznia oraz klucz odpowiedzi:

Flathunting (Student’s handout)

Flathunting (Answer Key)

 

W sierpniu planuję publikować nieco więcej gotowych lekcji niż w lipcu, na które już teraz gorąco Was zapraszam. Wspólna nauka angielskiego online będzie prawdopodobnie trwała aż do końca września. Obserwując mój blog o nauce angielskiego, nic Was nie ominie, a Wasza znajomość języka angielskiego wejdzie z pewnością na wyższy poziom. Życzę Wam wytrwałości i systematyczności w Waszej samodzielnej nauce angielskiego i do zobaczenia niebawem 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane