Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Art (B1/B2)

Wrzesień 22, 2022 Agata Pruszyńska

Kolejna gotowa lekcja została przygotowana przeze mnie z myślą o osobach, które interesują się sztuką, ale nie tylko. Osobiście jestem kompletnym laikiem w tym temacie, a mimo to przygotowanie tej lekcji przyniosło mi wiele satysfakcji. W poprzedniej lekcji Ashlie i Stephen zwiedzali Loch Ness w Szkocji. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tą lekcją, to zapraszam Was do tej zakładki – Gotowa lekcja – Loch Ness.

Dzisiejsza gotowa lekcja jest skierowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1) i średnio zaawansowanym wyższym (B2). Świetnie sprawdzi się zarówno w samodzielnej nauce angielskiego, jak i na zajęciach z kursantami.

 

Gotowe lekcje - Nauka angielskiego online - Art - Blog o nauce angielskiego

 

Gotowa lekcja angielskiego – Art

Tym razem Ashlie i Stephen wybierają się na rynek sztuki. Wspólnie szukają jakiejś ozdoby lub obrazu do nowego mieszkania Ashlie. To mieszkanie jest naprawdę niewielkie, a Ashlie podobają się duże obrazy.

Na rynku sztuki spotykają swojego wspólnego przyjaciela – Pete’a, który zawodowo zajmuje się sprzedażą koszulek i innych gadżetów. Stephen oferuje Petowi pomoc w sprzedaży, z kolei Ashlie ogląda jeszcze inne rzeczy na rynku oraz rozmawia z jednym ze sprzedawców, który sprzedaje koszulki, które sam projektuje. Ashlie wpada na genialny pomysł, aby spróbować swoich sił na rynku sztuki i sprzedawać coś swojego. Stephen początkowo jest sceptyczny, ale później postanawia założyć się ze swoją siostrą o to, któremu z nich uda się więcej zarobić na sprzedaży własnych produktów. Aby znaleźć inspirację do stworzenia własnych rękodzieł udają się do muzeum sztuki nowoczesnej.

Później Ashlie i Stephen wybierają się do sklepu, żeby kupić zestawy do tworzenia własnej sztuki. Ashlie decyduje się na zestaw do tworzenia świec, z kolei Stephen kupuje zestaw do tworzenia kolorowych mydełek. Stephenowi udaje się zrobić o wiele więcej mydełek niż Ashlie świec, jednak według Ashlie nie chodzi o ilość, a jakość. Sprzedaż na rynku idzie świetnie Stephenowi, ludzie chętnie kupują jego mydełka. Natomiast Ashlie sprzedaż idzie dużo gorzej. Wydaje się, że Ashlie przegra zakład, jednak pod koniec dnia wraca jedna z klientek Stephena z ubrudzonymi od mydełka rękami i żąda zwrotu pieniędzy.

W drugiej części lekcji dziennikarz Joe pokazuje nam najbardziej znane galerie sztuki w Londynie – the National Gallery, the Tate Britain, the National Portrait Gallery. Oprócz tych galerii w Londynie możemy spotkać także galerie, które powstają szybko na określony czas, a później są zamykane. Wszystko, czego potrzeba, aby otworzyć taką galerię, to pusty budynek, pozwolenie od właściciela budynku oraz oczywiście artystów i gości. Takie galerie są świetną okazją dla wschodzących młodych artystów, aby zaprezentować swoje prace.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekty

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się tradycyjnie z 5 części:

 1. Część pierwsza – Ashlie i Stephen na rynku sztuki,

 2. Część druga – reportaż na temat londyńskich galerii sztuki,

 3. Część trzecia – ćwiczenia na słownictwo,

 4. Część czwarta – mówienie,

 5. Część piąta – powtórzenie.

 

Pierwsza część lekcji to jak zwykle dwa filmiki do obejrzenia z udziałem Ashlie i Stephena. Na ich podstawie przygotowujecie krótkie streszczenie, tego co się działo podczas ich wizyty na rynku sztuki.  Pomogą Wam w tym pytania pomocnicze zamieszczone pod linkiem do każdego filmiku w konspekcie.

W drugiej części również przygotowujecie krótkie opowiadanie na temat reportażu dotyczącego galerii sztuki, z którymi możemy spotkać się w Londynie.

W części trzeciej czekają na Was ćwiczenia na słownictwo – tym razem tylko dwa ćwiczenia i oba na synonimy. Przedostatnia część to część poświęcona mówieniu. W tej części możecie odpowiedzieć indywidualnie na kilka ciekawych pytań lub też poprowadzić dyskusję z partnerem.

W piątej części przygotowałam dla Was tłumaczenia całych zdań i jest to część powtórkowa z całej lekcji. Na samym końcu konspektu znajdziecie listę przydatnych słów i wyrażeń, które pojawiły się podczas dzisiejszej lekcji.

 

Gotowe konspekty do lekcji składają się z wersji dla ucznia oraz klucza odpowiedzi:

Art (Student’s handout)

Art (Answer Key)

 

Mam nadzieję, że dzisiejsza gotowa lekcja Wam się spodoba. Pozostałe gotowe lekcje dostępne są tutaj – Gotowe lekcje.

Udanej nauki angielskiego online i do usłyszenia wkrótce 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane