Nauka angielskiego online dla średnio zaawansowanych – Paris

Lipiec 3, 2019 Agata Pruszyńska

Dzisiaj na blogu czeka na Was kolejna lekcja z wakacyjnego cyklu gotowych lekcji dla średnio zaawansowanych. Nie zapominajcie, że z przygotowanych materiałów mogą korzystać również osoby na wyższym poziomie językowym. Gotowe lekcje bardzo dobrze sprawdzą się jako regularne powtórki. Mam nadzieję, że ich zróżnicowana tematyka Wam się spodoba i zachęci Was do aktywnej nauki języka angielskiego przez wakacje. Osoby, które przegapiły ostatnią lekcję, zapraszam serdecznie do zajrzenia tutaj – Nauka angielskiego online – Oxford.

 

Nauka angielskiego online - Blog o nauce angielskiego - Paris

 

Nauka angielskiego online – Paris

Tym razem Ashlie i Stephen podróżują razem do Paryża. Oprócz zwiedzania, Stephen będzie miał wyjątkową okazję do porozmawiania po francusku z rodowitymi Francuzami. Z kolei Ashlie będzie mogła zrobić wspaniałe zakupy w światowej stolicy mody. Razem wybiorą się również do niezwykłego miejsca, w którym można spotkać prawdziwych artystów. Na koniec ich pobytu Ashlie zaskoczy Stephena unikatowym podarunkiem.

W drugiej części lekcji dowiecie się nieco więcej o przynależności Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej i stosunkach między Wielką Brytanią i Francją. Dziennikarka zabierze Was do dwóch miast znajdujących się na dwóch przeciwległych końcach tunelu pod kanałem la Manche. Będziecie mieli również okazję poznać przywiązanie Brytyjczyków do ich krajowej waluty.

Lekcja jest adresowana do osób uczących się samodzielnie, jak również do nauczycieli języka angielskiego, którzy chcieliby skorzystać z gotowych materiałów. Lekcję możemy wykorzystać do nauki angielskiego online lub na zajęciach prowadzonych w stacjonarnych szkołach językowych.

 

Gotowa lekcja – struktura i konspekty

W skład dzisiejszej gotowej lekcji wchodzą 4 części:

 • Część 1 – podróż Ashlie i Stephena do Paryża i pobyt tam,

 • Część 2 – reportaż na temat stosunków panujących między Francją i Wielką Brytanią,

 • Część 3 – ćwiczenia na słownictwo,

 • Część 4 – mówienie.

 

Część pierwsza i druga skupia się na obejrzeniu krótkich nagrań video i przygotowaniu na ich podstawie opowiadania. Pomogą Wam w tym przygotowane przeze mnie pytania, które umożliwiają zachowanie chronologii zdarzeń i sytuacji. Jeżeli macie problemy ze zrozumieniem, to możecie skorzystać z transkryptu umieszczonego na stronie pod każdym nagraniem.

W części trzeciej znajdziecie standardowe zadania na słownictwo. Dodatkowym ćwiczeniem będzie zestawienie najbardziej znanych i użytecznych kolokacji z ‘do’ i ‘make’. Natomiast w części czwartej będziecie mieli okazję do wypowiedzenia się na wiele interesujących tematów.

Zachęcam do wykorzystania tej gotowej lekcji w samodzielnej nauce angielskiego.

 

Poniżej znajdują się gotowe materiały, czyli wersja dla ucznia oraz klucz odpowiedzi:

Paris (Student’s handout)

Paris (Answer Key)

 

Zachęcam do uczestniczenia w kolejnych lekcjach online, które będą się pojawiać co 3-4 dni na moim blogu o nauce angielskiego. Całość będzie obejmować około 30 gotowych lekcji. Ich przerobienie w ramach samodzielnej nauki angielskiego z pewnością przyniesie Wam wiele korzyści i podniesie Wasze umiejętności językowe.

 

O mnie

Jestem lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane