Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Music (B1)

Marzec 1, 2023 Agata Pruszyńska

Przygotowałam dla Was kolejną gotową lekcję w ramach naszej wspólnej nauki angielskiego online. Lekcja jest adresowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Dla osób na wyższym poziomie językowym (B2) lekcja ta może posłużyć jako dobra powtórka.

Jeżeli interesuje Was poprzednia gotowa lekcja, jaką publikowałam ostatnio na blogu, to zapraszam tutaj – Gotowa lekcja angielskiego – History.

 

Gotowa lekcja angielskiego – Music

Ashlie i Stephen wybrali się razem na koncert jednego z ich ulubionych zespołów. Koncert bardzo im się podobał i oboje stwierdzili, że muzyka na żywo jest dużo lepsza niż słuchanie muzyki na słuchawkach. Ashlie śpiewała razem z zespołem, ponieważ znała wszystkie ich piosenki. Ashlie niedawno założyła swój własny zespół, ale razem z dziewczynami zastanawiają się nadal nad jego nazwą. Stephen również chce dołączyć do zespołu chociaż nie umie grać na żadnym instrumencie muzycznym. Przekonuje Ashlie, że szybko się uczy i że świetnie śpiewa. Ashlie nie daje się przekonać, ale zaprasza Stephena na próbę jej zespołu w studiu muzycznym, żeby mógł popatrzeć i posłuchać. Następnego dnia dziewczyny ćwiczą razem w studiu muzycznym – Ashlie śpiewa, jedna z dziewczyn gra na gitarze, a druga gra na perkusji. Decydują również, że ich zespół będzie się nazwał the Miss – Teries, od imion dwóch dziewczyn z zespołu, które noszą to samo imię – Teri. Zespół przygotowuje się do swojego pierwszego występu na żywo w sobotę wieczorem. Na próbie zjawia się nieco później również Stephen, który bardzo chce też być w zespole. Jednak ani jego granie na pianinie, ani jego śpiew nie są do zaakceptowania przez dziewczyny. Pozostaje mu jedynie pojedyncze zagranie na trójkącie pod koniec całego występu 🙂

 

Gotowe lekcje angielskiego do pobrania - Blog o nauce języka angielskiego - Music

 

Następnego wieczoru dziewczyny szykują się do swojego pierwszego koncertu. Stephen pomaga Ashlie wnieść gitarę, ale niestety nie może zostać na koncercie, ponieważ ma swój własny występ w Covent Garden. Ashlie jest przerażona swoim pierwszym w życiu występem na żywo. Martwi się, że coś może pójść nie tak, chociaż dużo ćwiczyły z dziewczynami. Stephen uspokaja Ashlie, że wszystko pójdzie świetnie. W międzyczasie zjawiają się dziewczyny. Ashlie rozpoczyna poszukiwania przebieralni i oczekuje kwiatów oraz szampana 😀 Teri szybko sprowadza ją na ziemię i przypomina, że nie są jeszcze żadnymi gwiazdami pop. Dziewczyny spotykają dozorcę budynku, który nie wie o żadnym koncercie tego wieczoru. Nie ma też żadnej przebieralni dla zespołu i dziewczyny przebierają się w schowku na miotły 😛 Kiedy dziewczyny rozpoczynają swój koncert i kurtyna idzie do góry, okazuje się, że nie ma żadnej publiczności. Nikt nie przyszedł na koncert. W tym samym czasie Stephen występuje jako uliczny grajek na Convent Garden. Dołącza do niego później również Ashlie i razem grają, co wychodzi im całkiem nieźle, a ich występ przykuwa uwagę przechodniów.

W drugiej części gotowej lekcji dziennikarka Amandeep wybiera się na jeden z festiwali muzycznych w Wielkiej Brytanii. Jest właśnie środek lata i szczyt sezonu na rozmaite festiwale muzyczne w Anglii. Amandeep ma okazję porozmawiać z członkami popularnego brytyjskiego zespołu – British Sea Power, którzy szykują się właśnie do wieczornego koncertu. Atmosfera na festiwalu jest doskonała. Dla fanów muzyki jest to świetna okazja do słuchania muzyki na żywo, wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi oraz poznawania nowych ludzi. Na takich festiwalach muzycznych wielu ludzi postanawia zostać na noc, dlatego niezbędnymi rzeczami, o których trzeba pamiętać są: namiot, latarka, kalosze i parasol, na wypadek deszczu 🙂

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekt

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się z dwóch części:

  1. Część pierwsza – przygotowania dziewczyn do występu (2 filmiki)

  2. Część druga – reportaż z festiwalu muzycznego (1 filmik)

W obu częściach Waszym zadaniem jest obejrzenie krótkich filmików oraz przygotowanie krótkiego streszczenia na podstawie pytań pomocniczych, które znajdziecie w konspekcie pod każdym nagraniem. Na końcu konspektu przygotowałam dla Was słowniczek z najważniejszym i najbardziej użytecznym słownictwem.

Konspekt do gotowej lekcji znajdziecie tutaj – Music

Więcej gotowych lekcji możecie znaleźć tutaj – Gotowe lekcje angielskiego

 

Udanej nauki angielskiego online i do zobaczenia w kolejnej gotowej lekcji 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane