Jak wygląda nauka angielskiego w Tarnowskich Górach?

Listopad 11, 2016 Agata Pruszyńska

Angielski i szkoły językowe w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry to małe, malownicze miasteczko odwiedzane przez turystów w okresie letnim. Miasto może poszczycić się m.in. zabytkową kopalnią srebra, sztolnią Czarnego Pstrąga oraz urokliwym rynkiem. Nauka angielskiego w Tarnowskich Górach nie różni się niczym nadzwyczajnym od nauki angielskiego w innych miastach. W mieście działa kilkanaście szkół językowych, kilka ośrodków kształcenia oraz prywatni lektorzy udzielający głównie lekcji indywidualnych.

 

Dostępne metody nauczania angielskiego w Tarnowskich Górach w szkołach językowych

Szkoły językowe w Tarnowskich Górach oferują głównie naukę angielskiego za pomocą metody komunikacyjnej, która jest metodą tradycyjną i skupia się na praktycznym używaniu języka w sytuacjach zaczerpniętych z życia codziennego. Kształci kompleksowo umiejętności w zakresie czytania, pisania, mówienia oraz rozumienia ze słuchu. Osoba początkująca uczy się wielu podstaw gramatycznych, które później umożliwią jej konstruowanie własnej, poprawnej wypowiedzi.

Kolejną popularną metodą nauki angielskiego stosowaną przez szkoły językowe w Tarnowskich Górach jest metoda Callana zwana również metodą bezpośrednią. Sednem metody jest szybka nauka mówienia, która bazuje na powtarzaniu gotowych zdań. Uczniowie udzielają szybkich odpowiedzi na pytania dotyczące przerabianego materiału. W metodzie Callana kursanci nie uczą się gramatyki od podszewki, tylko „przy okazji” wypowiadania gotowych zdań, którymi się posługują. W niektórych odmianach metody bezpośredniej kurs rozszerza się o wybrane elementy gramatyczne.

Z kolei najmłodsze dzieci mogą uczyć się angielskiego w Tarnowskich Górach za pomocą metody Helen Doron oraz metody Teddy Eddy. Obie metody są do siebie podobne pod względem metodyki, ponieważ uczą angielskiego przez zabawę, słuchanie piosenek oraz reagowanie na nieskomplikowane polecenia. Na samym początku dziecko uczy się tylko przez naśladownictwo. Później w wieku szkolnym kształcone są umiejętności czytania oraz pisania. Metoda Helen Doron została stworzona przez brytyjską lingwistkę – Helen Doron. Z kolei metoda Teddy Eddy została opracowana przez polskie lektorki języka angielskiego i właścicielki szkół językowych w Tarnowskich Górach i innych miastach.

 

Szkoła językowa Tarnowskie Góry - Angielski Tarnowskie Góry

 

Prywatni lektorzy języka angielskiego jako alternatywa dla szkół językowych w Tarnowskich Górach

Chcąc rozpocząć naukę angielskiego w Tarnowskich Górach nie musimy od razu zapisywać się na kurs angielskiego w jednej z kilkunastu szkół językowych działających w mieście. Możemy wybrać lektora, który poprowadzi dla nas prywatne zajęcia z języka angielskiego. W Tarnowskich Górach nie brakuje osób uczących angielskiego w ten sposób. Zajęcia u lektora to najczęściej zajęcia indywidualne lub zajęcia w bardzo małych grupach liczących od 2 do 3 osób. Zaletą takiego kursu jest oczywiście duża efektywność nauczania oraz możliwość dostosowania planu nauczania pod indywidualne potrzeby kursanta. Główną wadą jest cena, która zdecydowanie przewyższa cenę kursu grupowego.

Poza nauką odpłatną możemy również uczyć się samodzielnie wykorzystując materiały znalezione w Internecie oraz korzystając z książek renomowanych wydawnictw językowych. Obecnie Internet jest swego rodzaju kopalnią wiedzy i jeżeli nie brakuje nam chęci i motywacji, to z pewnością będziemy w stanie poczynić duże postępy w nauce samodzielnej. Więcej o samodzielnej nauce angielskiego znajdziecie tutaj.

 

Istnieje przynajmniej kilka wartych uwagi opcji nauki angielskiego w Tarnowskich Górach. Wybór odpowiedniej formy nauki zależy głównie od nas samych i naszych preferencji. Wśród metod nauki oferowanych przez szkoły językowe w Tarnowskich Górach nie mamy metod, które powstały stosunkowo niedawno, takich jak np. metody podświadomościowe. Dominują metody znane takie jak: metoda komunikacyjna, metoda bezpośrednia, metoda Helen Doron oraz metoda Teddy Eddy.

 

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane