Gotowa lekcja: Body language (Poziom B2/C1)

Maj 16, 2018 Agata Pruszyńska

Body language – Donald Trump

W końcu przyszedł czas na publikację pierwszej gotowej lekcji na blogu. Gotowy konspekt może być używany zarówno przez nauczycieli języka angielskiego jak i przez osoby uczące się samodzielnie. Wystarczy go tylko wydrukować.

Lekcja jest przeznaczona dla osób na poziomie językowym B2/C1 i powinna zająć około 60 minut.

Tematem lekcji jest mowa ciała, a cała lekcja bazuje na bardzo krótkim wywiadzie ze znanym ekspertem w dziedzinie mowy ciała, czyli Markiem Bowdenem. Tym razem Mark analizował mowę ciała obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa oraz jego córki – Ivanki. Omawiane wystąpienie Trumpa miało miejsce podczas jego kampanii wyborczej, jeszcze przed samymi wyborami.Blog o języku angielskim - Gotowa lekcja - Body language

Forma gotowej lekcji

Lekcja składa się z kilku zadań i możemy ją podzielić na dwie zasadnicze części:

  1. mówienie

  2. poznawanie nowego słownictwa i wykorzystywanie go w praktyce

W pierwszej części, która skupia się na mówieniu, uczniowie wypowiadają się na temat mowy ciała obecnej na różnych płaszczyznach życia publicznego. Następnie odpowiadają na kilka pytań stricte związanych już z wywiadem. W kolejnym zadaniu dzielą się swoimi własnymi doświadczeniami związanymi z wystąpieniami publicznymi oraz dyskutują na temat znanych mówców biorąc pod uwagę nie tylko ich słynne przemówienia, ale również cechy charakteru, zachowanie i ubiór.

Druga część jest w całości poświęcona praktycznemu zastosowaniu nowego słownictwa, w tym całych wyrażeń. Zadania skupiają się m.in na poznawaniu i używaniu właściwych kolokacji oraz wyrażeń z przyimkami.

Konspekty

Mam nadzieję, że tematyka lekcji Wam się spodoba. Sama przetestowałam lekcję na moich kursantach. Zajęcia spotkały się z dużym zadowoleniem i entuzjazmem. Dzięki uniwersalnej tematyce, jaką jest mowa ciała, każda osoba mogła się wypowiedzieć w ciekawy sposób, co sprzyjało prowadzeniu emocjonujących dyskusji. Wszystkim nauczycielom gorąco polecam realizowanie lekcji przygotowanych na podstawie materiałów autentycznych. To właśnie takie lekcje cieszą się największym zainteresowaniem osób uczących się, a zadowolenie uczniów, to również ogromna satysfakcja dla samego nauczyciela. Wbrew pozorom przygotowanie takiej lekcji nie zabiera aż tak dużo czasu, a lekcję można wykorzystywać wielokrotnie z innymi kursantami.

 

W załącznikach znajdziecie link do wywiadu oraz konspekty dla nauczyciela i ucznia. W konspekcie nauczyciela dodatkowo znajduje się transkrypcja nagrania.

Wywiad

Body language (Student’s version)

Body language (Teacher’s version)

 

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii na temat tej lekcji. Zapraszam do dzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach : )

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane