Business English Magazine – Meet the Trumps

Czerwiec 1, 2017 Agata Pruszyńska

Czasopismo Business English Magazine jest jednym z moich ulubionych. Korzystam z niego regularnie na kursach angielskiego biznesowego. Jest lubiane nie tylko przeze mnie, ale również przez moich kursantów. Cenię je za ciekawe artykuły, które można również odsłuchać w plikach mp3. Ponadto na stronie magazynu możemy zobaczyć krótkie filmiki poszerzające tematy poruszone w artykułach oraz pobrać dodatek do każdego numeru.

Każdy artykuł jest opatrzony obszernym glosariuszem. Artykuły są podzielone na różne kategorie tematyczne, takie jak: najnowsze nowinki technologiczne, zarządzanie ludźmi, podróżowanie, trendy w biznesie. W każdym numerze znajdziemy również artykuł dotyczący Polski oraz artykuły poświęcone gospodarce międzynarodowej. Ciekawą sekcję stanowią również artykuły przedstawiające sylwetki ludzi biznesu. Aby bardziej zachęcić do czytania magazynu, przedstawię dziś pokrótce przedostatni numer – 58/2017.

Nauka języka angielskiego - blog - angielski biznesowy - Business English

 

 

 

Artykuł z pierwszej strony dotyczy nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa. Poznajemy jego pochodzenie i wykształcenie. Przyglądamy się również początkom i rozwojowi jego biznesowego imperium. Mamy okazję poznać jego rodzinę oraz początki jego kariery politycznej jako prezydenta. W artykule przedstawione są także jego najważniejsze poglądy na sprawy gospodarcze i polityczne.

 

 

Ciekawym artykułem jest również artykuł poświęcony Czechom, w którym dokonano gospodarczego porównania między Czechami a Polską pod względem: zatrudnienia i wskaźników gospodarczych, poziomu usług zdrowotnych, transportu, podatków i łatwości prowadzenia biznesu. Warto                                      pamiętać o dużym znaczeniu Czech dla Polski w kontaktach handlowych.

 

 

Z tematyki międzynarodowej poruszony został temat sojuszu NATO, jego roli w przeszłości oraz jego kształtu obecnie. W artykule znajdziemy również wzmiankę o wartości Polski w sojuszu oraz o funkcji, jaką pełnią stacjonujące w Polsce wojska amerykańskie. Ich głównym celem jest                                                zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie bałtyckim.

 

 

Angielski biznesowy - Business Profile - Nauka języka angielskiego - blog

Od powstania Snapchata w 2011 roku aplikacja robi furorę szczególnie wśród nastolatków i młodych ludzi. Kim jest twórca tego sukcesu – Even Spiegel? To właśnie o nim jest kolejny artykuł. Dowiemy się z niego o prywatnym i zawodowym życiu Evena oraz nieco więcej o samej aplikacji i                                     okolicznościach jej powstania.

 

 

Angielski biznesowy - Managing people - Nauka języka angielskiego - blog

Czy kiedykolwiek słyszeliście o TED talks, inspirujących krótkich przemówieniach osób z bardzo różnych środowisk? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was artykuł poświęcony osobie, która stoi za sukcesem działalności platformy TED – Chrisowi Andersonie. Chris jest                                            opiekunem TEDa oraz pomysłodawcą jego wielu ulepszeń.

 

 

Angielski biznesowy - Business woman - Nauka języka angielskiego - blog

Eileen Fisher jest jedną z najbardziej liczących się obecnie projektantek ubrań dla kobiet na świecie. Przygodę z projektowaniem zaczęła od zera w latach 80-tych kupując swoją pierwszą maszynę do szycia. Jej projekty charakteryzują się prostotą, elegancją i wygodą, dlatego są wybierane                                              przez wiele kobiet na całym świecie. Warto sięgnąć po ten artykuł, aby                                            poznać historię zawrotnego sukcesu Eileen.

 

 

Angielski biznesowy - Travel - Nauka języka angielskiego - blog

Jeżeli lubicie podróże i odkrywanie nowych miejsc, to z pewnością do gustu przypadnie Wam artykuł dotyczący Finlandii. Dowiecie się z niego o najciekawszych miejscach, które warto odwiedzić będąc w tej odległej części północnej Europy.

 

 

Angielski biznesowy - Money - Nauka języka angielskiego - blog

Po historycznej decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej, przyszłość dotychczasowych porozumień handlowych stanęła pod znakiem zapytania. Jaki wpływ może to mieć na produkcję szkockiej whisky, która jest głównym produktem eksportowym Szkocji?

 

 

Oczywiście nie są to wszystkie artykuły, które znajdziecie w tym numerze Business English Magazine. Po więcej odsyłam Was już do samego czasopisma 🙂

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane