9 najlepszych kanałów na YouTube do samodzielnej nauki angielskiego

Czerwiec 27, 2017 Agata Pruszyńska

Dzisiejsze czasy dają nam nieograniczone możliwości korzystania z Internetu i jego zasobów. Możemy uczyć się języków obcych korzystając z wielu darmowych materiałów, które odznaczają się naprawdę wysoką jakością. Oprócz stron internetowych przeznaczonych do samodzielnej nauki angielskiego, innym popularnym źródłem wiedzy są kanały do samodzielnej nauki angielskiego na YouTubie. Z roku na rok rola i pozycja rynkowa YouTuba zwiększa się. Coraz więcej osób przenosi się z oglądania telewizji tradycyjnej na oglądanie telewizji internetowej. Z pewnością macie swoje ulubione kanały na YouTubie, z których regularnie korzystacie w swojej samodzielnej nauce angielskiego. Poniżej zamieszczam listę moich ulubionych kanałów na YouTubie. Obiecuję, że będą również polskie akcenty 🙂Samodzielna nauka języka angielskiego - blog - kanały na YouTubie do nauki angielskiego

 

 

 1.    engVid

Kanał zwiera bardzo wiele lekcji o zróżnicowanej tematyce. Z tego kanału mogą uczyć się zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane. Tematyka kanału obejmuje m.in.: naukę słownictwa i gramatyki, przygotowanie do egzaminów językowych, naukę poprawnego pisania w języku angielskim. Kanał jest prowadzony przez 11 native speakerów, którzy często w zabawny, a zarazem rzeczowy sposób dzielą się swoją wiedzą. Różnorodność zamieszczonych lekcji sprawia, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

 1.   British Council | Learn English

Kanał zawiera stosunkowo niewiele nagrań podzielonych na kilka kategorii tematycznych takich jak: gramatyka (Johnny grammar), język i kultura (Exploring English: language and culture), przygotowanie do egzaminu IELTS (Understanding IELTS), rozmowa kwalifikacyjna (You’re hired), komunikacja (How to …). Nagrania są profesjonalnie przygotowane przez native speakerów uczących lub w inny sposób związanych z British Council, dlatego wartość merytoryczna kanału jest na wysokim poziomie.

 

 1. BBC Learning English

To kolejny ciekawy kanał do samodzielnej nauki angielskiego zawierający nagrania dotyczące m.in: bieżących informacji ze świata, porad i wskazówek w przygotowaniu do egzaminów językowych, poprawnej wymowy, angielskiego używanego w pracy. Wszystkie nagrania są przygotowane przez Brytyjczyków, dlatego kanał spodoba się przede wszystkim osobom, które kochają brytyjski akcent.

 

 1. Arlena Witt

Arlena prowadzi kanał Po cudzemu, w którym uczy Polaków, jak mówić poprawnie po angielsku oraz pokazuje jakie pułapki językowe czekają na nas w języku angielskim. Nagrania są humorystyczne i wartościowe, przez co można z nich wiele zapamiętać. Kanał jest prowadzony w języku polskim.

 

 1. Learn English with Papa teach me

To kanał językowy, który odkryłam stosunkowo niedawno, a jest naprawdę świetny. Kanał prowadzą dwaj przezabawni Brytyjczycy. Na kanale znajdziemy mnóstwo interesujących nagrań podzielonych na poziomy językowe – od podstawowego do zaawansowanego. Ponadto będziemy mieli okazję uczenia się gramatyki, słownictwa oraz poprawnej wymowy. Ten kanał to prawdziwa kopalnia wiedzy.

 

 1. Doing English with Julian Northbrook

Kanał jest przeznaczony dla osób średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych. Pokazuje jak uczyć się języka angielskiego i jak mówić po angielsku. Julian daje wiele wskazówek oraz porad dotyczących nauki języka angielskiego i robi to w ciekawy sposób. Jego nagrania zawierają często dużą dawkę humoru, dzięki czemu oglądanie jest wciągające.

 

 1. Madame Polyglot

Sandra mówi biegle w kilku językach i ciągle uczy się nowych. Na swoim kanale motywuje innych do regularnej nauki języków obcych, udziela wskazówek i porad w zakresie nauki języków. Na kanale pojawiają się również wywiady z ciekawymi osobami, bardziej lub mniej znanymi, na temat m.in. języków obcych.

 

 1.  Gettin’ English

Kanał jest zdecydowanie przydatny dla osób dopiero rozpoczynających naukę języka angielskiego. Szczególnie polecam serię Angielski dla początkujących, z której możemy nauczyć się zupełnych podstaw języka angielskiego.

 

 1. Study English Online

Kanał jest prowadzony przez Sandrę Winiarską, która uczy jak poprawnie pisać i czytać w języku angielskim. Poza tym na kanale znajdziemy nagrania poświęcone m.in. gramatyce, literaturze anglojęzycznej oraz maturze z angielskiego. Kanał może przydać się szczególnie maturzystom.

 

Jeżeli znacie inne kanały na YouTubie, które oglądajcie, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Więcej o samodzielnej nauce angielskiego znajdziecie tutaj.

 

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane