Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – Czasowniki modalne – Ćwiczenia

Maj 27, 2023 Agata Pruszyńska

Gotowe zestawy ćwiczeń pojawiają się na moim blogu cyklicznie w ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. W ostatnim wpisie opublikowałam ćwiczenia na zdania warunkowe, a dzisiaj zapraszam na kolejną dawkę wiedzy i ćwiczenia na czasowniki modalne (Modal Verbs).

 

Czasowniki modalne – Ćwiczenia – Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Przed przystąpieniem do rozwiązywania ćwiczeń zapraszam jak zwykle do wpisu teoretycznego, który znajduje się tutaj – Egzamin ósmoklasisty – Czasowniki modalne. W dzisiejszym zestawie czekają na Was 4 ćwiczenia zróżnicowane pod względem trudności:

  1. W pierwszym ćwiczeniu należy uzupełnić luki w zdaniach podanymi w nawiasach czasownikami oraz czasownikiem have to odmienionym poprawnie w czasie Present Simple lub Past Simple.

  2. Drugie ćwiczenie polega na parafrazie podanych zdań z wykorzystaniem czasowników modalnych.

  3. W trzecim ćwiczeniu trzeba uzupełnić luki w zdaniach czasownikami modalnymi must lub mustn’t.

  4. W czwartym ćwiczeniu trzeba również uzupełnić luki w zdaniach odpowiednimi formami czasowników modalnych takich jak: have to, don’t have to, mustn’t, should, shouldn’t.

 

Mam nadzieję, że ćwiczenia Wam się spodobają i pomogą Wam w przećwiczeniu czasowników modalnych przed egzaminem ósmoklasisty. Poniżej oprócz samych ćwiczeń znajdziecie również klucz odpowiedzi. Zachęcam do pobierania i samodzielnej nauki angielskiego 🙂

Udanej nauki angielskiego i do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂