Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – Składnia czasowników – Ćwiczenia

Maj 24, 2023 Agata Pruszyńska

W ramach serii wpisów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego zapraszam Was dzisiaj na kolejny zestaw gotowych ćwiczeń ze składni czasowników (Verb Patterns). W poprzednim wpisie omawiałam stronę bierną. Oprócz samodzielnej nauki do egzaminu polecam także zapisanie się na kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego.

 

Składnia czasowników – Ćwiczenia – Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Wpis teoretyczny poświęcony składni czasowników znajdziecie tutaj – Egzamin ósmoklasisty – Składnia czasowników. Polecam zapoznanie się z nim przed przystąpieniem do rozwiązywania ćwiczeń. Przygotowałam dla Was 2 ćwiczenia na składnię czasowników:

  1. W pierwszym ćwiczeniu należy uzupełnić luki w zdaniach czasownikami podanymi w nawiasach odmieniając je w odpowiedniej formie:
    a) ‘to’ + bezokolicznik (‘to’ + infinitive),
    b) czasownik z -ing (gerund),
    c) bezokolicznik bez ‘to’ (infinitive without ‘to’)

  2. W drugim ćwiczeniu należy wybrać jedną poprawną odpowiedź z dwóch podanych, aby utworzyć poprawne pod względem gramatycznym zdania.

 

W załącznikach poniżej znajdziecie oczywiście gotowy zestaw ćwiczeń w pdf oraz klucz odpowiedzi. Mam nadzieję, że przyda się Wam w utrwalaniu składni czasowników w języku angielskim. Zachęcam do pobierania i rozwiązywania 🙂

Udanej nauki angielskiego do egzaminu ósmoklasisty i do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂