Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – Strona bierna – Ćwiczenia

Maj 23, 2023 Agata Pruszyńska

W poprzednim zestawie ćwiczeń opublikowanym w ramach serii powtórek do egzaminu ósmoklasisty mogliście poćwiczyć najbardziej znane i przydatne kolokacje. Dzisiaj przyszedł czas na stronę bierną (The Passive), która na egzaminie ósmoklasisty jest dość mocno okrojona i obowiązuje tylko w czterech czasach: Present Simple, Past Simple, Present Perfect, Future Simple.

 

Strona bierna – Ćwiczenia – Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Wpis teoretyczny do dzisiejszych ćwiczeń znajdziecie tutaj – Egzamin ósmoklasisty – Strona bierna. Przygotowałam dla Was dwa ćwiczenia:

  1. W pierwszym ćwiczeniu należy uzupełnić luki w zdaniach czasownikami podanymi w nawiasach odmienionymi w stronie biernej. Aby prawidłowo rozwiązać to zadanie, w pierwszej kolejności trzeba określić czas, w którym powinno być zdanie, a następnie utworzyć stronę bierną w tym czasie.

  2. Drugie ćwiczenie jest już prostsze – mamy gotowe zdania w stronie czynnej i zachowując podany czas zamieniamy je na stronę bierną.

Oprócz samych ćwiczeń, tak jak zawsze, przygotowałam dla Was klucz odpowiedzi w pdf. Mam nadzieję, że ćwiczenia Wam się spodobają, a co ważniejsze – będą przydatne w Waszej nauce. Zachęcam do pobierania i ćwiczenia 🙂

Udanej nauki angielskiego do egzaminu i do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂