Czasownik być – Angielski od podstaw – Ćwiczenia

Maj 1, 2023 Agata Pruszyńska

Zapraszam na kolejny zestaw gotowych ćwiczeń, jakie dla Was przygotowałam. Ćwiczenia są przeznaczone dla osób początkujących (A1), które dopiero zaczynają przygodę z językiem angielskim. Dzisiaj przygotowałam dla Was ćwiczenia gramatyczne, które dotyczą odmiany czasownika być (to be) oraz słownictwa związanego z narodowościami. Przed przystąpieniem do rozwiązywania ćwiczeń polecam zajrzeć do dwóch wpisów teoretycznych:

  1. Odmiana czasownika być

  2. Kraje i narodowości

 

Ćwiczenia – Czasownik być – Angielski od podstaw

Przygotowałam dla Was dzisiaj dwa ćwiczenia, które polegają na przetłumaczeniu zdań i pytań z języka polskiego na język angielski. Ich celem jest głównie przećwiczenie znajomości odmiany czasownika być. Ponadto możecie przećwiczyć również nazwy poszczególnych narodowości w języku angielskim. Pomocne okażą się również kolorowe flagi różnych krajów, które użyłam w ćwiczeniu.

Ćwiczenia sprawdzą się doskonale w samodzielnej nauce angielskiego oraz na zajęciach z uczniami, jeśli wykonujecie zawód nauczyciela języka angielskiego.

Poza samymi ćwiczeniami znajdziecie poniżej również klucz odpowiedzi w pdf. Zachęcam do pobierania ćwiczeń i korzystania 🙂

 

Udanej nauki angielskiego od podstaw i do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂