Angielski czasy – Ćwiczenia – Present Simple

Styczeń 3, 2023 Agata Pruszyńska

Po dłuższej przerwie wracam do publikowania wpisów z ćwiczenia z języka angielskiego. W poprzednim wpisie opublikowałam ćwiczenia na słownictwo na poziomie zaawansowanym (C1/C2) – A dancer’s  lot. Dzisiaj z kolei ruszam z nową serią ćwiczeń z angielskiej gramatyki.

 

Ćwiczenia – Present Simple

Seria ćwiczeń z angielskiej gramatyki będzie świetnym uzupełnieniem do części teoretycznej, którą publikuję na blogu regularnie od dłuższego już czasu. Zaczynamy od czasów gramatycznych w języku angielskim i pierwszym czasem, który będziecie mogli ćwiczyć na blogu jest czas Present Simple.

Przed przystąpieniem do rozwiązywania ćwiczeń polecam przejrzenie wpisów poświęconych temu czasowi, a mianowicie:

  1. Present Simple – zdania twierdzące, pytania i przeczenia

  2. Present Simple – zastosowanie i okoliczniki czasu

 

Dzisiejszy zestaw gotowych ćwiczeń składa się z 5 zadań, w których będziecie mogli poćwiczyć budowanie zdań twierdzących, przeczących i pytań w czasie Present Simple. Ponadto będziecie mieli okazję sprawdzić się w tłumaczeniu całych zdań z języka polskiego na język angielski z wykorzystaniem czasu Present Simple.

Oprócz samego zestawu ćwiczeń przygotowałam dla Was klucz odpowiedzi w pdf, dlatego ćwiczenia świetnie sprawdzą się w Waszej samodzielnej nauce angielskiego 🙂

Udanej nauki języka angielskiego i do zobaczenia w kolejnym wpisie! 🙂