Angielski czasy – Ćwiczenia – Past Continuous

Styczeń 13, 2023 Agata Pruszyńska

W ostatnim zestawie gotowych ćwiczeń rozpoczęłam serię angielskich czasów przeszłych i pierwszym czasem, który mogliście sobie przećwiczyć był czas Past Simple. Dzisiaj z kolei skupię się na czasie przeszłym ciągłym, czyli czasie Past Continuous. Zanim zabierzecie się za rozwiązywanie ćwiczeń, polecam Wam szybką powtórkę z czasu Past Continuous, którą znajdziecie tutaj – Past Continuous – budowa i zastosowanie.

 

Ćwiczenia – Past Continuous

W dzisiejszym zestawie gotowych ćwiczeń znajdziecie 5 zadań. Będziecie mieli okazję sprawdzić się w budowaniu zdań twierdzących, przeczących i pytań w czasie Past Continuous. W ostatnim ćwiczeniu z kolei będziecie mogli poćwiczyć tłumaczenie całych zdań z języka polskiego na język angielski.

Zestaw gotowych ćwiczeń świetnie sprawdzi się w Waszej samodzielnej nauce angielskiego, ponieważ przygotowałam również klucz odpowiedzi do niego. Wszystkie potrzebne gotowe materiały znajdziecie poniżej.

Mam nadzieję, że publikowane przeze mnie ćwiczenia przyczynią się do Waszej owocnej nauki angielskiego i widocznych postępów 🙂

Miłej nauki i do usłyszenia w kolejnym wpisie 🙂