
Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne – Angielski od podstaw – Ćwiczenia
Czerwiec 4, 2023 Agata Pruszyńska
W ostatnim wpisie z serii Angielski od podstaw mogliście sprawdzić się w ćwiczeniach na stopniowanie przymiotników. Dzisiaj przechodzę do kolejnego tematu, a mianowicie rzeczowników policzalnych (countable) i rzeczowników niepoliczalnych (uncountable).
Ćwiczenia – Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne – Angielski od podstaw
Wpis teoretyczny do dzisiejszych ćwiczeń znajdziecie tutaj – Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne. Ten wpis to dobry wstęp do dzisiejszych ćwiczeń, które dla Was przygotowałam. W dzisiejszym zestawie gotowych ćwiczeń znajdziecie 6 ćwiczeń:
-
W pierwszym ćwiczeniu należy określić czy dany rzeczownik jest policzalny i niepoliczalny. Rzeczowniki są zilustrowane i podpisane angielskimi nazwami.
-
W ćwiczeniu drugim należy wpisać w zdaniach ‘many’ lub ‘much’.
-
W ćwiczeniu trzecim należy wpisać w zdaniach ‘a few’ lub ‘a little’.
-
Czwarte ćwiczenie polega na uzupełnieniu luk w pytaniach za pomocą ‘how many’ lub ‘how much’.
-
W piątym ćwiczeniu należy ułożyć pytania z ‘how many’ lub ‘how much’ oraz czasownikiem ‘have got’.
-
Ćwiczenie szóste polega na przetłumaczeniu słówek w zdaniach na język angielski.
Poniżej znajdziecie zestaw gotowych ćwiczeń w pdf oraz klucz odpowiedzi. Zachęcam do pobierania darmowych materiałów i do wykorzystania ich w Waszej samodzielnej nauce angielskiego. Mam nadzieję, że ćwiczenia Wam się spodobają i będą dla Was połączeniem dobrej zabawy i nauki 🙂
Udanej nauki angielskiego od podstaw i do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂