Odmiana czasownika modalnego should – Angielski od podstaw – Ćwiczenia

Maj 30, 2023 Agata Pruszyńska

Po dłuższej przerwie wracam do serii ćwiczeń dla początkujących. W ostatnim zestawie ćwiczeń z tej serii mogliście poćwiczyć odmianę czasownika have got. Dzisiaj przechodzę do odmiany czasownika modalnego ‘should’.

 

Ćwiczenia – Odmiana czasownika modalnego should – Angielski od podstaw

Przed przystąpieniem do rozwiązywania ćwiczeń polecam krótką powtórkę w formie wpisu teoretycznego, który znajdziecie tutaj – Czasownik modalny should. Ćwiczenia są skierowane do osób uczących się języka angielskiego na poziomie podstawowym (A1). Dzisiejszy zestaw gotowych ćwiczeń zawiera 6 ćwiczeń:

  1. W pierwszym ćwiczeniu należy utworzyć zdania twierdzące z czasownikiem ‘should’ z podanych wyrazów.

  2. W drugim ćwiczeniu trzeba napisać pytania z czasownikiem ‘should’ oraz podanymi słowami.

  3. Trzecie ćwiczenie polega na utworzeniu zdań przeczących z czasownikiem ‘should’ oraz podanymi wyrazami.

  4. W czwartym ćwiczeniu należy odpowiedzieć na zadane pytania korzystając z krótkich odpowiedzi twierdzących lub przeczących.

  5. W piątym ćwiczeniu należy ułożyć pytania z rozsypanki.

  6. Szóste ćwiczenie polega na podpisaniu ilustracji prezentujących, co powinniśmy robić, a czego nie powinniśmy robić. Pod ilustracjami znajdują się całe zdania po polsku, które trzeba przetłumaczyć na język angielski.

 

Poza samymi ćwiczeniami poniżej znajdziecie również klucz odpowiedzi w pdf do pobrania. Mam nadzieję, że ćwiczenia Wam się spodobają i pomogą Wam przećwiczyć odmianę czasownika modalnego ‘should’.

Udanej nauki angielskiego od podstaw i do zobaczenia w kolejnym wpisie z ćwiczeniami dla początkujących 🙂