Gotowa lekcja angielskiego dla średnio zaawansowanych – Hospital (B1)

Październik 4, 2022 Agata Pruszyńska

W ostatniej gotowej lekcji Ashlie i Stephen wybrali się na rynek sztuki w poszukiwaniu obrazu lub innej ozdoby do nowego mieszkania Ashlie. Całą gotową lekcję znajdziecie w tym wpisie – Gotowa lekcja – Art.

Dzisiejsza gotowa lekcja dotyczy tematyki Accident and Emergency, czyli czegoś w rodzaju polskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Lekcja jest skierowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Polecam z niej korzystać zarówno w samodzielnej nauce angielskiego, jak i na zajęciach z kursantami, jeżeli jesteście nauczycielami języka angielskiego.

 

Nauka angielskiego online - Gotowe lekcje - Samodzielna nauka angielskiego

 

Gotowa lekcja angielskiego – Hospital

W dzisiejszej gotowej lekcji Ashlie i Stephen wybierają się do skate parku, ponieważ Stephen chce powrócić do jeżdżenia na deskorolce, a Ashlie będzie patrzeć na jego wyczyny. Zabiera ze sobą swojego pieska o imieniu Poppy. Kiedy Stephen jeździ na deskorolce, Ashlie rozmawia przez telefon z Petem, a Poppy wbiega na tor do jazdy na deskorolce. Stephen przewraca się i upada. Piesek wychodzi bez szwanku, jednak Stephena boli kostka. Ashlie pomaga Stephenowi dotrzeć do domu, gdzie opiekuje się nim przynosząc mu lód, kubek herbaty, czy też czekoladowe ciastko. Kiedy Stephen wstaje po telefon, po raz kolejny upada, tym razem na łokieć. Ashlie zabiera Stephena do szpitala, wioząc go na deskorolce 🙂

Następnie Stephen i Ashlie trafiają do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (Accident and Emergency ??). Stephen zgłasza się na recepcji i czeka na przyjęcie przez lekarza. Po przyjęciu pielęgniarz przeprowadza standardowe badanie, a następnie lekarz zleca prześwietlenie kostki i łokcia. Stephen ciągle wini Ashlie za swój upadek, bo nie dopilnowała psa, który wbiegł na tor do jazdy na deskorolce. Po wykonaniu prześwietlenia okazuje się, że ani kostka ani łokieć nie są złamane, jedynie lekko poobijane. Stephen jest mocno zdziwiony tym faktem, a lekarz przepisuje mu jedynie leki przeciwbólowe. Ashlie i Stephen opuszczają szpital, a Stephen niefortunnie przewraca się o smycz psa i tym razem ląduje w szpitalu ze złamaną nogą i urazem głowy – Mr Clumsy 🙂

W drugiej części lekcji dziennikarka Wendy spędza dzień z ratownikami medycznymi w Brighton na południowym wybrzeżu Anglii. Pogotowie ratunkowe jest częścią państwowej służby zdrowia w Wielkiej Brytanii (National Health Service ??), która zapewnia bezpłatną opiekę zdrowotną opłacaną z podatków. Studenci ratownictwa medycznego uczą się przez trzy lata, a na koniec studiów zdają wymagane egzaminy. Wendy rozmawia z jedną ze studentek oraz z jednym z doświadczonych ratowników medycznych. Z przeprowadzonych rozmów dowiadujemy się, jakie cechy powinien mieć dobry ratownik medyczny, na jakie nagłe wypadki są przygotowywani studenci ratownictwa medycznego oraz dlaczego jest to jeden z najcięższych zawodów na świecie.

 

Gotowa lekcja angielskiego – struktura i konspekt

Dzisiejsza gotowa lekcja składa się tylko z dwóch części:

  1. Część pierwsza – Ashlie i Stephen w skate parku oraz na oddziale ratunkowym,

  2. Część druga – reportaż na temat pracy ratowników medycznych w Brighton.

W części pierwszej oglądacie dwa filmiki odnośnie przygód Ashlie i Stephena. Do każdego filmiku dołączone są pytania pomocnicze, które ułatwią Wam przygotowanie krótkiego opowiadania na temat perypetii dwójki rodzeństwa.

Część druga to również filmik i pytania pomocnicze, na podstawie których przygotowujecie krótkie streszczenie reportażu o pracy ratowników medycznych.

Konspekt do gotowej lekcji znajdziecie tutaj – Hospital.

Po więcej gotowych lekcji zapraszam tutaj – Gotowe lekcje.

 

Owocnej nauki angielskiego online i do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂 

 

O mnie

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

  • Archiwum

    Kategorie wpisów

    Zapisz się na newsletter

    Najczęściej czytane