Seriale anglojęzyczne z wątkami historycznymi Wielkiej Brytanii

Maj 13, 2017 Ola

Seriale anglojęzyczne to jeden z wielu sposobów na naukę angielskiego, z pewnością bardziej przyjemny niż nauka z podręcznika. Ostatnio pisałam o tym, jak skutecznie uczyć się angielskiego z seriali oraz zrobiłam zestawienie moich ulubionych seriali anglojęzycznych. Dzisiaj czas na jeszcze jedno zestawienie, a mianowicie seriale z wątkami historycznymi Anglii. Jeżeli lubicie seriale z gatunku dramatu historycznego, to na pewno znajdziecie coś dla siebie. Seriale kieruję do wszystkich osób na poziomie językowym B1/B2. Pamiętajcie, żeby oglądać je z angielskimi napisami.

 

 1. The White Queen – Biała królowa

Serial przedstawia losy średniowiecznej Anglii i walki o tron pomiędzy rodami Lancasterów i Yorków. Główną bohaterką jest Elizabeth Woodville, która po śmierci męża musi sama zadbać o swoja rodzinę. Po przegranej przez króla Henryka VI bitwie, królem Anglii zostaje Edward IV, król Yorku. Elżbieta postanawia zwrócić jego uwagę, aby ratować swoją rodzinę.

 

 

 

 1. The White Princess – Biała księżniczka

Serial jest kontynuacją Białej królowej. Tym razem główną bohaterką jest córka Elżbiety Woodville – księżniczka Elizabeth. Po zwycięskiej bitwie Henryk Tudor zostaje prawowitym królem, a księżniczka Elizabeth ma zostać jego żoną oraz królową Anglii, tak jak wcześniej jej matka. Poślubiając księżniczkę Yorku Henryk ma nadzieję na zaprowadzenie pokoju w Anglii i umocnienie swojego panowania.

 

 

 

 1. The Tudors – Dynastia Tudorów

Serial przedstawia burzliwe życie Henryka VIII, który w pogoni za swoimi żądzami nie cofa się przed niczym. W serialu ukazane jest życie dworskie obfitujące w intrygi i kłamstwa. Dodatkowym tłem dla serialu są toczące się europejskie konflikty oraz powstanie kościoła anglikańskiego, którego głową zostaje Henryk VIII.

 

 

 

 1. Victoria

Serial przedstawia młode lata królowej Wiktorii od momentu objęcia przez nią władzy w wieku zaledwie 18 lat. Początkowo młodziutka Wiktoria nie radzi sobie na dworze. Próbuje wyrwać się spod wpływu matki i nawiązuje przyjaźń z lordem Melbourne. Następnie poślubia księcia Alberta Saksońskiego, z którym tworzy zgodne małżeństwo.

 

 

 

         5.  The Crown – Korona

Serial skupia się na okresie panowania królowej Elżbiety II od momentu śmierci jej ojca aż do czasów współczesnych. Elżbieta stara się z jednej strony jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki jako królowa; z drugiej strony pragnie również tworzyć udaną rodzinę ze swoim mężem – księciem Filipem. Oprócz wydarzeń z życia samej królowej, serial ukazuje również wydarzenia historyczne z tego okresu.

 

 

 

O mnie

Jestem lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane