Jakie seriale anglojęzyczne lubicie oglądać?

Maj 11, 2017 Ola

Oglądanie seriali anglojęzycznych może być dobrym uzupełnieniem nauki angielskiego. Z pewnością dla miłośników seriali jest to dużo ciekawsza forma nauki niż nauka z podręcznika. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym przygotowałam listę moich ulubionych seriali. Czekam na Wasze propozycje w komentarzach 🙂

 

 1. Grey’s Anatomy – Chirurdzy

Serial opowiada o losach stażystów i lekarzy oddziału chirurgicznego jednego ze szpitali w Seattle. Główną bohaterką serialu jest Meredith Grey, córka wybitnej lekarki, o której talencie krążą legendy. Poznajemy Meredith, gdy rozpoczyna swój staż w szpitalu oraz poznaje swojego przyszłego przełożonego w dość nietypowej sytuacji. Na młodych stażystów czeka ogrom pracy, rywalizacja oraz wymagający przełożeni. O zdobycie wymarzonego zawodu walczą również inni zdolni studenci, których sekrety poznajemy w kolejnych odcinkach.

Serial jest pełen ciekawych przypadków medycznych, humorystycznych scen, a czasem dramatycznych zwrotów akcji. Ponieważ jest to serial o chirurgach, to mamy okazję poznać trochę angielskiej terminologii medycznej. Serial będzie odpowiedni pod względem językowym dla osób na poziomie B1+ i wyższym.

 

 

    2. The good wife – Żona idealna

Główną postacią jest Alicia Florrick, która po skandalu korupcyjnym swojego męża, powraca do wyuczonego zawodu prawnika, aby utrzymać siebie i rodzinę. Alicia rozpoczyna pracę w kancelarii adwokackiej, której współwłaścicielem jest Will Gardner – dawna miłość Alicii z czasów studenckich.

Serial odznacza się ciekawą fabułą oraz interesującymi bohaterami. Kieruję go do osób zainteresowanych językiem angielskim prawniczym, ponieważ większość scen w serialu toczy się na sali sądowej i w samej kancelarii.

 

 

 1. Suits – W garniturach

Suits to kolejna propozycja dla osób zainteresowanych prawem. Serial opowiada o czołowej kancelarii prawniczej w Nowym Jorku, w której pracuje jeden z najlepszych adwokatów na Manhattanie – Harvey Specter. Poznajemy go, gdy poszukuje godnego dla siebie współpracownika, a jego wybór pada na młodego, bystrego chłopaka z fotograficzną pamięcią – Mike’a Rossa. Razem tworzą zgrany zespół i mierzą się z najtrudniejszymi sprawami kancelarii. Jedynym problemem jest to, że Mike nigdy nie ukończył studiów prawniczych, co jest niezgodne z polityką firmy. Obaj muszą więc udawać, że Mike ukończył Harvard.

Serial należy do gatunku dramatu sądowego, podobnie jak The Good Wife. Polecam osobom zainteresowanym funkcjonowaniem kancelarii prawniczych w Stanach Zjednoczonych. Serial daje możliwość nabycia angielskiego słownictwa prawniczego i jest przeznaczony dla osób na poziomie językowym B2 i wyższym.

 

 

 1. Homeland

Główną bohaterką serialu jest agentka CIA – Carrie Mathison. Akcja serialu rozpoczyna się po powrocie z niewoli w Iraku żołnierza Amerykańskiej Piechoty Morskiej – Nicolasa Brody. W kraju jest on witany jako bohater narodowy. Jednak Carrie podejrzewa, że podczas niewoli przeszedł na stronę terrorystów, którzy go więzili.

Serial spodoba się osobom zainteresowanym tematyką agencji wywiadowczych. Umożliwia osłuchanie się z językiem angielskim używanym na co dzień i jest odpowiedni dla osób od poziomu B1+ w górę.

 

 

 1. House of cards

House of cards to serial z gatunku dramatu politycznego. Głównym bohaterem jest Francis Underwood, który po zwycięskich wyborach swojej partii nie otrzymuje obiecanego mu wcześniej stanowiska Sekretarza Stanu. Postanawia się zemścić i w końcu zdobyć fotel prezydenta dla siebie. Do tego celu używa manipulacji, intryg i kłamstw.

Ciekawym elementem serialu są sceny, w których Francis zwraca się bezpośrednio do widza i komentuje daną sytuację. Serial przypadnie do gustu osobom zainteresowanym polityką i będzie odpowiedni dla osób na poziomie językowym B2.

 

 

 1. House, M.D. – Dr House

Dr House to humorystyczny serial medyczny, w którym zespół lekarzy zajmuje się diagnozowaniem nietypowych chorób, najczęściej nieodkrytych przez nikogo wcześniej. Na czele zespołu stoi oryginalny i szalony, a zarazem genialny lekarz – Gregory House.

Serial jest odpowiedni dla osób na poziomie B1/B2. Oprócz angielskiego słownictwa medycznego, poznajemy również język angielski używany na co dzień.

 

 

 1. The Night Manager – Nocny recepcjonista

Serial skupia się na osobie nocnego recepcjonisty jednego z kairskich hoteli. W przeszłości bohater był żołnierzem brytyjskich służb specjalnych. Na prośbę brytyjskiej agentki postanawia pomóc w tajnej misji przeciwko wpływowemu handlarzowi bronią.

Dramat szpiegowski to gatunek pod jakim możemy sklasyfikować Nocnego recepcjonistę. Serial jest pełen akcji, nadaje się dla osób na poziomie B1/B2.

 

 

 1. Ringer

Ringer to historia dwóch sióstr bliźniaczek – Bridget i Siobhan. Bridget staje się ważnym świadkiem morderstwa, a Siobhan wiedzie z pozoru szczęśliwe i dostatnie życie. Siostry spotykają się po wielu latach rozłąki. W czasie spotkania Siobhan pozoruje swoje samobójstwo wyskakując z motorówki, a Bridget zajmuje jej miejsce.

Serial odznacza się wielowątkowością, która z jednej strony może być ciekawa, a z drugiej trochę męcząca. Mimo tego serial ogląda się z ciekawością. Osoby na poziomie B1+ będą w stanie oglądać serial w wersji anglojęzycznej.

 

 

 

O mnie

Jestem lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Na moim blogu znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej i skutecznej nauki angielskiego online. Ponadto będziesz miał możliwość ćwiczenia słownictwa oraz gramatyki. Staram się również wspomagać lektorów w ich codziennej pracy wymieniając się nawzajem doświadczeniami i poradami.

 • Archiwum

  Kategorie wpisów

  Zapisz się na newsletter

  Najczęściej czytane